Карантин завжди невчасно, а тут ще й весняна пора, коли душа рветься на природу, до зеленої краси, коли хочеться незвичного, щоденних маленьких шаленств. Але якщо на вулицю вийти проблематично, то можна увійти у світ книги. За кілька днів у мене дібралася своя весняна бібліотечка,
Найперше, пораджу Юрка Іздрика «Календар любові». Весною без поезії ніяк не обійтись. Збірка, мовби справжній календар, поділяється на пори року та містить 365 віршів. «Це наче «Псалтир» для щоденного прочитання... Ці вірші запозитивні, у них є любов − ними я намагався змоделювати життя собі і, можливо, вони стануть в пригоді комусь із вас», – зазначає автор.
Учитаймося у весняний розділ, який «починається якось нізвідки – з якогось глухого понеділкового відділку», а завершується «театром дій», бо «ми ж з тобою – алхіміки мутні, тільки що – запускаємо паніку». «Поетичний псалтир від Іздрика» потребує заглибленого прочитання, але поезія того варта. Затримайтесь на його весні, відчуйте тепло слова, вдихніть аромат поезії, що нуртує між рядків…
Припускаю, що більшість із нас, лишаючись у своїх оселях, починали не з високої поезії, а з буденного прибирання. Тут аж сама просилася до рук книжка Беа Джонсон «Дім – нуль відходів». Авторка – французька активістка, засновниця руху, який так і називається «Нуль відходів», мета якого зменшити кількість сміття навколо нас. Якось в інтерв’ю «Громадському радіо» Джонсон зазначила: «Єдиний сміттєвий кошик у моєму домі – на робочому столі комп’ютера».
Авторка пропонує п’ять простих правил: відмовтеся від непотрібних речей, обмежте використання потрібних, а щось використовуйте вдруге-втретє, те що розкладається, відправляйте на компост, сортуйте сміття для переробки. Джонсон не користується надмірно косметикою: одна туш, одна помада, одна пудрениця. Зубну пасту замінила на харчову соду, а пластикову зубну щітку – на дерев’яною.
Читаючи Джонсон, озирніться – побачите на своєму столі використаний папір, списані зошити, які давно просяться на макулатуру. Критично огляньте шафу для одягу, у ній обов’язково знайдете речі, які зачекалися свого «зіркового часу». Про пластикові пакети, які можна замінити тканинними, вже й не кажу…
А коли закінчите з хатнім безладом, настане потреба заглибитися і в себе. Особливо люблять цим займатися дівчата: «він не приділяє мені уваги,.. зовсім не любить…» А може, виною всьому – карантин і… ви самі? Важливо вибудувати гарні стосунки із собою, тоді вони набагато покращаться і з іншими. Знову беремо до рук книжку – «П’ять мов любові» Ґері Чемпен. Щоб знайти власну мову любові, автор радить відповісти на такі питання: «Що завдає вам болю? Про що ви найчастіше просите чоловіка (жінку)? Можливо, в цьому для вас виражається любов… Як ви самі висловлюєте свою любов? Можливо, це і є ваша мова кохання…» Потрібно навчитися домовлятись, адже «одна людина бачить любов там, де інша не побачить нічого, і навпаки».
Порадимо ще книжку, що стане поживою для розуму. Науково-популярне видання британського фізика Стівена Гокінга «Найкоротша історія часу», хоча й вийшло двадцять років тому, лишається серед бестселерів і сьогодні, книжку перекладено сорока мовами, і українською також.
«Сьогодні більшість людей посміялися б із такої картини Всесвіту — нескінченної черепашачої вежі. Але що змушує нас думати, ніби ми знаємо краще? Забудьте на хвилину те, що ви знаєте — або ж думаєте, що знаєте, — про космос», – попереджає читачів автор. Простір і час, походження Всесвіту, чорні діри і… теорія струн – «Найкоротша історія часу» справжня знахідка для допитливих.
І завершує наш весняний «букінг»-парад Нассім Ніколас Талеб з книжкою «Антикрихкість. Як отримати вигоду з хаосу». Як тут не зауважити, що цьогорічної весни світ перечепився через непередбачувані проблеми і завмер у невизначеності. Автор радить, як напрацювати стресостійкість, сприймати набутий досвіт з вдячністю і користатися ним з більшою користю для себе.
«Коли ви дієте методом спроб і помилок, випадковість вже не конче випадкова, оскільки з’являється на раціональній основі: ви використовуєте помилку як джерело інформації. Якщо будь-яка проба дає вам відомості про те, що не працює, ви ясніше бачите правильне рішення, – а значить, кожна спроба стає ціннішою», – зазначає Талеб. Автор радить як виплекати нову рису поведінки й характеру, необхідну кожній сучасній людині, – оту антикрихкість. У світі, де панує невизначеність, треба зберігати своє «я», свою особистість, щоб не розсипатися на черепки під ударами долі. Мотаймо на вус!
Залишити відповідь