– Коли боєць стабілізований і психологічно адаптований, він радіє життю, хоче займатися та відновлюватися фізично, – наголосила керівниця благодійних проєктів з реабілітації поранених бійців ГО «Гвардійсько-військове товариство «Редюїт» Дарина Требух.
Ті, хто нині повсякчас активно допомагає ветеранам та учасникам бойових дій, активісти Асоціації підприємців – ветеранів АТО зібрали в Укрінформі пресконференцію. Щоб наголосити, як важливо об’єднати зусилля громадських ініціатив та підприємців у їхній роботі, скерованій на соціалізацію та адаптацію тих, хто повертається з фронту.
Керівниця проєктів ветеранського бізнесу Ірина Трикоз зазначила, що ГО «Редюїт» надає учасникам війни не лише первинну адаптаційну допомогу. Дальший шлях звикання до мирного життя вони проходять у партнерстві з підприємницькою структурою – так легше соціалізуватися.
Голова асоціації Сергій Позняк зауважив: багато людей, залишивши свій бізнес, повернулися на фронт. Ветеранська частина підприємців є активною силою суспільства, але цим людям потрібна всебічна підтримка, найперше для реабілітації. А тимчасом законодавство чинить цій справі реальні перешкоди.
– Немає узаконеного визначення підприємця-ветерана, – зауважив Сергій Позняк. – А для наших бійців це необхідно, адже їм у кілька разів важче інтегруватись не лише у підприємницьку діяльність, а й загалом у соціум.
Ірина Трикоз поділяє цю думку. За її словами, бійцям, окрім пільг та матеріальної підпори, необхідні також менторство та підтримка від досвідчених колег з розвинених бізнесів.
Представники громадських ініціатив вибудовують шлях реабілітації для кожного бійця. Опріч психологічної та фізичної реабілітації під час лікування, допомагають пораненим після виписки зі шпиталів. Навчають та консультують з бізнес-діяльності, проводять профорієнтаційні заходи, менторинг від досвідчених колег.
Сергій Позняк співпрацює з народними депутатами і сподівається, що напрацьовані законодавчі ініціативи допоможуть закріпити статус ветерана-підприємця, а отже допоможуть фінансувати та кредитувати цю категорію вітчизняного бізнесу.
Ініціативи підтримки ветеранського підприємництва, за словами пана Позняка, покривають одразу кілька важливих запитів: нові робочі місця, зокрема і для інших ветеранів (адже, за умовами програми, до бізнесу ветерана має бути залучено ще кілька співробітників-ветеранів); долучення до підприємницької діяльності членів родин ветеранів; збільшення податкових надходжень до місцевих бюджетів, а також надання необхідних послуг та задоволення певних потреб конкретної місцевої громади.
На очах журналістів учасники пресконференції підписали меморандум, який закріплює всі поточні напрацювання та відкриває можливості для майбутніх ініціатив задля допомоги пораненим бійцям.
Залишити відповідь