В український прокат вийшов документальний фільм «Ми, наші улюбленці та війна» блогера і мандрівника Антона Птушкіна. За задумом творців, це спроба показати події в Україні під іншим кутом – не через бойові дії та людські трагедії, а через стосунки людей і тварин, які теж стали свідками та й жертвами цієї війни.
Працювали над фільмом півтора року, зібрали документальні кадри від весни 2022-го до другої половини 2023 року. Стрічку пронизано кількома сюжетними лініями: життєві історії, які розвиваються і здебільшого завершуються щасливо. Звісно, не всі, інакше це кіно говорило б напівправду й упівголоса про те жахіття, яке неодмінно має побачити і почути світ.
Це спільна робота української та канадської знімальних груп. Після початку повномасштабної війни росії проти України, канадський кінопродакшн «Yap Films» узявся підтримати своїх українських колег, спільним проектом. Для цього склали список молодих українських документалістів, до якого ввійшов і Антон Птушкін.
Він вагався прийняти пропозицію співпраці – вважав, що не має значного досвіду в документалістиці. Але представникам «Yap Films» сподобалися відео на його «YouTube»-каналі, особливо сюжети, присвячені «Укрзалізниці», роботі рятувальників ДСНС та легендарного пса Патрона.
Цей фільм не лише про котів, собак, ведмедів, левів, лемурів та інших тварин, які вповні запізнали лиха війни. Цей фільм і про їхніх рятівників. Про людей, які повертають їх до нормального мирного життя, часто-густо ризикуючи своїм. Про активістів «Зоопатруля», військових, рятувальників ДСНС…
Є тут історії тварин, які стали героями, – вже згаданого Патрона з Чернігова, кішки Глорії з Бородянки на Київщині… Довідається глядач і про долю кількох притулків для тварин у Київській області.
А ще у фокусі – хвилююча кінорозповідь про волонтерку з Київщини Наталію Попову, котра рятує покинутих великих хижаків та відправляє їх закордон. Тепер вони знайшли новий дім у європейських центрах для диких тварин та в африканських природних парках.
Фільм відтворює й маловідомі, проте істинно значущі життєві історії. Передовсім Артема Дементія із Запоріжжя – його пам’яті й присвячено цю стрічку. Військовик підібрав у зоні бойових дій безпритульного собаку, доглядав його, але загинув в одному із боїв на Донеччині.
Є у цій стрічці розповідь про зарубіжних волонтерів, які допомагають рятувати тварин із зони війни: про німецьку доброчинницю, яка для цього переїхала до Києва, про жінку з Нідерландів, котра у своїй країні приймає врятованих з України тварин і шукає їм нові родини.
На кінофестивалі «Doc Kyiv Fest» фільм «Ми, наші улюбленці та війна» став справжнім відкриттям. Картину вже придбали для показу закордоном найбільший американський бродкастер PBS та канадський телеканал CBC.
Залишити відповідь