Вогні, зодягнені у шовк

Ви ще встигнете вибрати свій ліхтар і до душі екзотичного героя  на київському Співочому полі. До квітня тут розгорнули виставку- фестиваль величезних китайських ліхтарів,  без яких не відбувається жодного свята у Піднебесній. Ними, зазвичай, прикрашають  площі і парки, з ними виходять у на вуличні карнавали.

У Печерському ландшафтному парку дивні світляні витвори,  зібрані на трьох десятках локаціях, постали своєрідною ілюстрацією до древніх китайських легенд і казок. Тут і величезний сорокаметровий дракон, і жуки-музиканти, і воїни-самураї. А ще виставка дає уявлення про природу східної країни. Відвідувачі залюбки прогулюються стилізованим садом із пандами, милуються зграєю фламінго серед озера. Сюди на кареті, алеєю різнокольорових віял і парасоль, приїхала Попелюшка. І все горить-переливається вогнями – «ліхтарює»  кожен експонат.

Серед численних відвідувачів несподівано зустрічаю давню знайому, з якою давненько не бачилася. Чи ж не дивно – Марія студіює китайську мову в одному зі столичних університетів і два роки навчалася у Шанхаї за програмою обміну. 

–  Коли я вперше прилетіла до Китаю, відразу потрапила на фестиваль ліхтариків. Дня не вистачило, щоб усе оглянути, скрізь побувати . Серед багатолюдного  дійства вразили величезні казкові ляльки і тварини, герої мультфільмів, костюмоване відтворення історичних подій у яскравій ілюмінації…  Для китайців такі фестивалі  стали народними святами. Тут співають пісень, запально танцюють, гостей пригощають традиційними солодощами…

Вперше фестиваль ліхтариків провели у Китаї понад тисячоліття тому, а нині важко й порахувати скільки їх влаштовують по всій країні щороку. Традиція народилася у місті Цзигун, який завдяки величезним покладам солі, славився  достатком і заможними городянами. Тодішніх власників копалень можна порівняти із сьогочасними  нафтовими магнатами. Ліхтарі символізували достаток і процвітання солеварів. Новий рік місто зустрічало яскравими вогнями: кожен намагався зробити свій ліхтар пишнішим, барвистішим ніж у сусіда-конкурента. Тоді ж стали підсвічувати казкові персонажі, найперше, драконів.  Міфічна тварина для жителів Піднебесної здавна уособлює позитивний початок, благородство та велич…

На Співочому полі великі яскраві композиції виготовляли запрошені майстри із Китаю. Вони використали близько 15 тисяч лампочок та понад два кілометри справжнього китайського шовку. Над конструкціями працювали  близько двох тижнів. Наприклад, щоб рукотворна панда мала природний вигляд,  на шовковій тканині, з якої її виготовляють,  майстер робить не менше сотні розрізів. Спершу із залізного дроту формують каркас, а закріпивши всередині лампочки, конструкцію  покривають шовком. Майстер керує роботою: дівчата-помічниці відрізають зайві шматки, додають дрібні деталі, розмальовують шовк пензликами. Як і тисячу років тому, все виготовляють вручну.  

Прийдіть весняним погожим днем на Співоче поле і запаліть свої емоції від древніх китайських традицій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company