Наступні, 60-ті, вибори президента США відбудуться 5 листопада 2024 року. Без сумніву, це подія, за якою буде прискіпливо стежити світ.
Поки що відомо про чотирьох претендентів, котрі сповістити про свої наміри. Це Меріенн Вільямсон, кандидатка від Демократичної партії, письменниця та активістка; Дональд Трамп, колишній президент США, висуванець від Республіканської партії; республіканка Ніккі Гейлі – експостійна представниця США при ООН та губернаторка Південної Кароліни та її колега по партії Вівек Рамасвамі, підприємець і консервативний політичний активіст. Офіційних заяв від інших можливих кандидатів, зокрема й від нинішнього президента США Джо Байдена, поки що не оприлюднено.
Лютневе опитування центру досліджень громадських справ «Associated Press-NORC» показало, що 62% демократів не хочуть, щоб Байден ішов на другий термін. Підтримують його друге кандидування 37% одно партійців. Ще одне опитування, організоване «Washington Post – ABC», показало, що 58 відсотків демократів воліли б висунути у президенти когось не Байдена, а когось іншого. Нинішній господар Білого дому влаштовує 31% однопартійців. Тож серед партійних соратників чинного президента нині панує широкий інтерес до альтернативи.
Як повідомляє видання «The Wall StreetJournal», 4 березня 2023 року Меріенн Вільямсон оголосила себе першою претенденткою від Демократичної партії на пост глави держави. Чотири роки тому вона вже була серед 25-ти кандидатів. Тоді праймериз і президентську гонку виграв Джозеф Байден.
Газета «The NewYork Times» пише, що 70-річна пані Вільямсон відома широкому загалові як авторка кількох бестселерів та духовна порадниця Опри Уїнфрі. У 1980-х роках вона заснувала Лос-Анджелеський і Мангеттенський центри життя, які підтримували людей з H.I.V. і СНІДом, і проект «Angel Food», який надає безкоштовне харчування людям з важкими захворюваннями.
4 березня Вільямсон виступила з 21-хвилинною промовою, заявивши, що ставить за мету зруйнувати владний устрій, який надавав перевагу багатим і перетворився на «систему легалізованого хабарництва». «Я не відчуваю, – заявила вона, – що балотуюся проти Джо Байдена, а відчуваю, що йду, щоб кинути виклик системі». І наголосила, що її кампанія зосередиться на таких питаннях, як охорона здоров’я, безкоштовна вища освіта, оплачувана сімейна відпустка, безкоштовний догляд за дітьми та підвищення мінімальної заробітної плати, репарації для нащадків американських рабів, скорочення витрат на оборону. І на створенні «Департаменту миру», який сприятиме боротьбі з ненавистю, зокрема з верховенством білих та мізогінією. Маріенн Вільямсон також хоче, щоб уряд глибоко змінив свої пріоритети, виділяючи менше грошей військовим і більше на розбудову миру і соціальні програми.
Залишити відповідь