Одвічний для українців тяжкий і доленосний вибір «Схід-Захід», трансформований громадянами незалежної України у «бурю і натиск», у суспільне воління і навіть у суспільний «головний біль», – став темою лекції в Грінченковому університеті Віктора Тимченка – політичного експерта, дослідника Об’єднаної Європи, журналіста, члена Союзу німецьких письменників.
Віктор Васильович родом з Харківщини, випускник факультету журналістики столичного Тарасового університету. Тривалий час працював у провідних українських друкованих виданнях і навіть створив та вів перше українське телевізійне ток-шоу. А тоді перебрався на батьківщину дружини, в Німеччину. До диплома журналіста додав диплом магістра економіки, випускника Українського вільного університету в Мюнхені. Більшість його німецькомовних книжок – дослідження, які знайомлять теперішніх співвітчизників Віктора Тимченка з природою і сутністю сьогочасної політичної Росії і влади. А в книжках «Час націоналізму» та «Модерний націоналізм» автор насамперед окреслює євроінтеграційні геополітичні устремління і перспективи українства.
Людина європейська, але з почуттями українця, Віктор Тимченко доклав чимало знань, таланту аналітика і снаги публіциста, щоб ці перспективи тверезо оцінити та, найголовніше, дати можливість тверезо осмислити їх читачеві. Передовсім – молодому.
Адже саме нам уже незабаром вирішувати долю країни. І її зовнішньополітичний курс, який убезпечив би наш суверенітет від зазіхань ззовні – і від тих, хто марить знищити нашу державну незалежність військовим гарбанням, і від тих, хто не проти купити її різними траншами- позиками.
Європейські цінності, за якими всі так женуться, насправді, засадниче існують і в Україні, стверджує Віктор Тимченко. Йдеться про демократію, ринкову економіку, свободу слова тощо. Звісно, їх треба свято сповідувати усім без винятку. І розвивати. Відтак, запитує експерт, чому б нам самим, своїми силами, розумом, суспільною енергією і достоту могутнім економічним потенціалом, не створити такі умови життя, як в інших країнах Європи?
В будь-якому разі проблеми сьогодення нікуди не зникають просто так, «як роса на сонці». Можуть на деякий час залягти на дно, але так само несподівано з’явитися на нашому шляху, в усій своїй загрозливій силі.
Одна з таких – демографічна. Європа виділяє значні кошти країнам, котрі потерпають від напливу мігрантів. Так Брюссель як «європейський центр прийняття рішень» намагається зарадити лихові. Далі процитуємо самого Віктора Тимченка, з його книжки «Модерний націоналізм»: «Лібералізм, що панує в Європі, робить усе можливе, аби збільшити кількість мігрантів, особливо з Африки та Азії. …У ЄС існує ціла індустрія, яка заробляє на них гроші – наданням притулку (за який платить держава) наданням харчування (за який платить держава) мовними курсами (за які платить держава)».
Повертаючись до ситуації всередині України, експерт прогнозує істотне скорочення населення – звісно, якщо все й далі розвиватиметься за нинішнім сценарієм. Зменшення народжуваності, висока смертність та наростання хвилі еміграції, і не лише трудової, — одні з головних демографічних загроз. «Справу виживання нації не можна передоручати комусь, кожна нація повинна сама навчитися захищатися», — переконаний Віктор Тимченко. А студентам порадив давати волю думкам і не боятися критично мислити. Клішоване та широко поширене серед загалу стереотипне сприйняття європейського життя, його беззаперечна ідеалізація далекі від правди. Не будемо зважати на чужі помилки і проблеми – мимоволі зробимо їх своїми.
Залишити відповідь