Ювілей «без міфів»

В Національному музеї літератури вшанували видатну письменницю та історикиню Раїсу Іванченко. На творчий вечір, присвячений її 90-річчю, зібралися письменники, науковці, колишні студенти Раїси Петрівни всіх поколінь, університетська молодь, родина ювілярки. 

У численних виступах колеги Раїси Іванченко відзначали її неоціненний внесок у вітчизняну науку і «красне письменство», передовсім, у жанр історичного роману. Саме цей вибір жанру, а головне – глибина дослідження та сила правди, якою відзначаються її романи, стали серйозним викликом для письменниці в часи панівної радянської ідеології тоталітаризму. Вона була незручною для влади, її наукові дослідження замовчували, її художні твори не видавали. Тільки за незалежної України книжки Раїси Іванченко стали доступними читачеві: історичні романи і її підручник для всіх «Історія без міфів», тиражований кількома виданнями.  Історик Ярослав Калакура, який давно дружить із Раїсою Петрівною, визначає близькість її наукового і літературного набутку до надбань українського «шістдесятництва».

Чимало теплих слів на адресу ювілярки прозвучало з вуст письменників Любові Голоти, Петра Засенка, Дмитра Чистяка, Олександра Балабка, науковця Петра Чернеги, митця  Петра Андрійчука. Привітав її колядкою та піснями столичний народний хор «Дарничанка». Звучали й твори письменниці: заслужена артистка України Лариса Недін прочитала уривок з роману «Отрута для княгині», а молодий поет Віталій Білозір – уривок з роману-хроніки «Клятва».

Щиросердно говорили про славну ювілярку найближчі їй люди: донька – професорка столичного національного університету імені Драгоманова Людмила Іванова, та онук – журналіст і блогер Андрій Смолій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company