В Українському та регіональних центрах оцінювання якості освіти завершили реєстрацію учасників цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання. Про підсумки розповів директор Центру Вадим Карандій.
Статистика
У тестуванні візьмуть участь 335 843 особи, порівняно з минулим роком кількість учасників збільшилася на 135 тисяч. Заледве не всі тестуватимуться з української мови та літератури – предмет обов’язковий для вступу до закладів вищої освіти. Майже половина оцінюватиме свої знання з історії України, третина – з математики, а з англійської мови – 89 312 осіб. Ще 79 711учасників виявили бажання скласти ЗНО з географії.
Найбільше на ЗНО зареєструвалося у Києві, Дніпропетровській, Львівській та Харківській областях. Що й зрозуміло, ці регіони найзаселеніші. А от через війну і частину окупованих районів значно поменшало учасників ЗНО на Донбасі. У Луганській області їх буде найменше: 1,75% від загальної кількості.
Серед зареєстрованих на ЗНО більше половини – цьогорічні випускники шкіл: 185 508 осіб. Це майже на 8,5 тис. менше, ніж торік. Наймолодшому учаснику – 15 років, найстаршому – 69.
Можна тестуватися мовою національних меншин, звісно, крім української мови та літератури. Найбільше бажаючих скласти російською мовою математику – 12155 осіб. Зовнішнє оцінювання для 1436-ти учасників пройде угорською, для 677-ми – румунською, для 223-ох – молдовською. Дванадцятеро складуть тести польською.
Нововведення
Цього року, крім випускників загальноосвітніх шкіл, ЗНО очікуватиме і студентів коледжів та професійно-технічних училищ, але лише тих, хто вступатиме до вишів. Їх зареєструвалося понад 42 тисячі. Для студентів, які навчаються у закладах вищої школи I та II рівнів акредитації, державна підсумкова атестація також пройде у формі ЗНО з української мови та літератури.
Відтепер до тестів з іноземних мов додається аудіювання – розуміння мови на слух. Вперше учасники, які мають проблеми із зором, складатимуть ЗНО шрифтом Брайля. Взагалі, зареєстровано 495 осіб, що потребують особливих умов – додаткового освітлення, перекладача жестовою мовою чи стола, за яким зручно працювати в інвалідному візку.
До 30 квітня на інформаційні інтернет-сторінки учасників надійдуть запрошення-перепустки з адресами пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Учасники мають самостійно їх роздрукувати.
ЗНО
Тестування проходитиме у два етапи: перший – з 22 травня до13 червня, другий – з 1 до 11 липня. У першій черзі – ЗНО з математики, а останніми будуть тести з хімії.
Реєстрація на додаткову сесію розпочнеться 3 травня і триватиме до 21-го. На другий етап ЗНО можуть реєструватися учасники АТО, особи, позбавлені волі чи взяті під варту, а також ті, хто через поважні обставини не змогли зареєструватися на першу сесію. Звісно, для цього необхідно подати відповідні документи.
Залишити відповідь