Його не описують сьогочасні масмедіа. Ніхто не згадує цю важливу подію. Про те, що 2012-й – не тільки рік футбольного Євро… Йдеться про забутий світовий рекорд, який довів, що милозвучність, багатоманітність й талант – це риси нашої України, української пісні, яка назавжди нас єднає.
110 годин, 4 хвилини, 30 секунд – рекорд, який досі не змогла побити жодна країна. Тоді українці змогли випередити італійців, котрі тільки два роки протрималися першими, аж на 7 годин. Дві сцени невеличкої студії телецентру НТКУ, знаного в народі як «Олівець», перетворилися на пісенний ринг, де виступили численні гурти, ансамблі, артисти різних поколінь. І демонстрували «нефонограмний» голос. Передавали «привіти» рідним, друзям – тим, хто їх завжди підтримує і любить. А українці всього світу завмирали від пісенної революції і чекали досягнення рекордної мети.
Упродовж марафону глядачі стали свідками «менуетів» Юркеша, ліричної «Ти найкраща» Дарвіна і Альоши, етнопісень «Дарничанки». Як не згадати дует «Світязь» – їхньої візитівки «Ні, я не ту кохав», Оксану Вояж з «Червоною рутою». Або «Чарівну скрипку», але не у виконанні Ніни Матвієнко, а заспіваної у стилі-jazz Катериною Бужинською. «А сьогодні твій, твій святковий день, за широкий стіл запросив гостеееей!.. », – як же без «народного вусаня» України Палвла Зіброва!
Список пісень невичерпний. Так само і фантазія авторів, які передали свій стан душі, емоції, ціле життя. Пісні В. Івасюка, І. Поклада, Ю. Рибчинського, М. Мозгового… «Чарівна скрипка», «Червоної рута», «Край, мій рідний край»… Співати – це у наших генах, і таких шлягерів ніхто не знищить, не зітре з нашої пам’яті.
Переглядаю уривки 12-річної давнини, і мимоволі переймаюся запитаннями.
Чи могли б тоді уявити, що спів української пісні протримається 110 годин без перерв і таки досягне бажаного світового рекорду? Чи могли бувалі або молоді виконавці уявити, що за один марафон стануть популярними на весь світ? І чи могли б передбачити, що та «народна артистка України» із Шамраївки, яка завершила телемарафон піснею «Край, мій рідний край», згодом цинічно називатиме напад росії на Україну «божьим провидением»?
Минуло лише 12 років, а скільки змінилося подій і як змінилися люди! Наскільки збільшився масштаб українських пісень, скільки з’явилося молодих виконавців!
«Рекорд, рекорд, рекорд!!!», – вигукують усі в студії. «Святкує, святкує вся Україна!», – не стримує емоцій телеведуча Оксана Пекун. Для мирної країни це було свято. А для офіційного судді «Книги рекордів Гіннеса» – подвійне, бо це був його перший приїзд в Україну.
«You are all Officially Amazing!», – урочисто підтвердив Віней Шарма світовий рекорд. А позаду аплодує з мікрофоном, ще й підтанцьовує усім уже знайома «уродженка Шамраївки».
Залишити відповідь