До Інтернаціонального легіону, створеного в Україні, долучилися добровольці 55 країн світу. Про це на брифінгу в «Медіацентрі Україна — Укрінформ» заявив речник Інтернаціонального легіону оборони України Дам’єн Магру. Уточнивши у лавах зарубіжних добровольців воюють російським окупантом посланці таких далеких країн, як Бразилія, Південня Корея та Австралія.
Кістяк легіону складають американці та британці. Чимало поляків та канадців. Також доволі значна кількість вояків із північних та Балтійських країн, серед яких речник виділив Фінляндію.
Магру відмовився назвати загальне число легіонерів, спираючись на конфіденційність цієї інформації.
Відповідаючи на запитання про фінансування цього підрозділу, речник зауважив, що Інтернаціональний легіон входить до складу Збройних сил України і фінансується з оборонного бюджету України.
«Це стосується всіх видатків на проживання, зарплати бійців, зброї та амуніції, – пояснив Дам’єн Магру. – Маємо й додаткові благодійні кошти від приватних донорів, насамперед західних. Зібрані на різних платформах кошти витрачаємо виключно на обладнання для наших бійців, яке не входить у стандартний військовий пакет ЗСУ, яке потрібне на полі бою, але не фінансується через державні канали України» .
Не найманці, а легіонери
Членів Інтернаціонального легіону оборони України, на відміну від «вагнерівців», не можна вважати найманцями з огляду на визначення міжнародного права і дотримання його українською стороною, наголосив Дам’єн Магру. «Є чіткі визначення за міжнародним правом, кого вважати легіонером, а кого вважати найманцем. Те, що російська пропагандистська машина всіх легіонерів називає просто найманцями, – це не тільки неправда, це порушення цих визначень. Будь-хто, хто прочитає 47-му статтю 1-го Додаткового протоколу до Женевської конвенції, зрозуміє, що ми не найманці, це чиста пропаганда».
Магру доповнив, що всі члени Інтернаціонального легіону мають документи, передбачені українським законодавством, щоб довести свою приналежність до ЗСУ. І в цьому теж їхня суттєва відмінність від «вагнерівців» «За інформацією, яку я маю, комбатанти групи Вагнера отримують оплату не у структурі російської армії, а ззовні, вона є значно більшою, ніж у військовослужбовців збройних сил рф» – запевнив речник. І повідомив, що не знає, як українська влада ставиться до полонених «вагнерівців», але зазначив , що українська сторона не має можливості ставитися до них як до військовополонених за міжнародним правом.
За словами спікера Інтернаціонального легіону, розрізнити штатних військовослужбовців і найманців дуже просто: «Військовополонений має назвати ім’я, свій особистий номер і підрозділ, у якому служить. Це єдині вимоги, які мають бути виконані комбатантом, щоб він вважався військовополоненим. Якщо якийсь член групи Вагнера опиниться в полоні і зможе назвати свій особистий номер у збройних силах рф і номер свого підрозділу, відповідно, він має отримати статус військовополоненого. Я впевнений, що українці так до них і поставляться».
Не допустити розправи
Дам’єн Магру засудив смертний вирок так званої ДНР трьом іноземним громадянам, які брали участь у військових діях у складі Української армії, наголосивши, що за міжнародним законодавством вони є військовополоненими.
В Інтернаціональному легіоні розраховують на обмін трьох легіонерів, які засуджені до страти у самопроголошеній днр. Їх мають намір обміняти як військовополонених за домовленістю сторін.
«У мене немає якоїсь конкретної інформації, але я сподіваюсь, що на найвищих рівнях в українському і британському уряді щось робиться для організації обміну цих військовополонених,– зазначив Дам’єн Магру. – Сподіваюся, що це буде успішно».
Залишити відповідь