Безпековий експеримент для шкіл

Кабінет міністрів затвердив Порядок реалізації експериментального проєкту щодо посилення безпеки освітнього середовища в закладах загальної середньої освіти в умовах правового режиму воєнного стану. Цей нормативно-правовий акт підготовило Міністерство освіти та науки у співпраці з МВС і Державною службою з надзвичайних ситуацій.

За закладами освіти, що беруть участь в експериментальному проєкті, закріплюються поліцейські служби освітньої безпеки територіальних (міжрегіональних територіальних) органів Національної поліції. Також у таких школах мають запровадити жорстку пропускну систему, зокрема з використанням металодетекторів, а вхід до приміщень для сторонніх осіб обмежити спеціально відведеними зонами очікування. І заборонити входити до приміщення особам з ознаками алкогольного чи наркотичного сп’яніння, проносити зброю, балончики зі сльозогінним газом та інші засоби активної оборони, холодну зброю, навіть кухонні та складані ножики, а також піротехнічні та вибухові засоби, алкогольні (включно зі слабоалкогольними) напої, наркотичні та психотропні речовини.   Територію, прилеглу до закладів освіти, які братимуть участь в експерименті, обладнають пішохідними переходами та тротуарними зонами. Самі ж школи та пришкільну територію мають огородити парканом заввишки не менше двох метрів. Охоронятимуть шкільні приміщення уповноважені працівники закладів освіти, суб’єкти охоронної діяльності, зокрема органи поліції охорони. На договірних засадах.

У разі повітряної тривоги всі учасники освітнього процесу повинні негайно перейти в підготовлені укриття. Нагадаємо, для їх облаштування уряд цього року виділив 7,5 млрд гривень.

Експеримент триватиме не більше двох років. Участь у ньому закладів освіти не є обовʼязковою, рішення приєднатися ухвалюють засновники шкіл. Втім, у цьому навчальному році взяти участь у проєкті зможуть максимум 2000 шкіл, в наступному – ще 3000.

Фінансуватимуть проєкт з бюджету Національної поліції України. А відповідальність за його реалізацію нестимуть органи місцевого самоврядування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company