Українці напружено чекають зими: деякі експерти прогнозують складний опалювальний сезон. Та чи справді населенню варто надміру тривожитися? На якому етапі нині підготовка ТЕЦ, котелень, локальних засобів обігріву багатоквартирних будинків? Про це розповів на брифінгу в Укрінформі Олексій Чернишов, міністр розвитку громад на території України.
Опалювальний сезон в Україні розпочнеться, коли показник середньодобової температури повітря оуститься нижче 8-ми градусів тепла. При цьому в департаменті комунальних послуг та комунального обслуговування Міністерства розвитку громад та територій обіцяють, що в помешканнях українців взимку буде не менше 18-ти градусів тепла.
Як запевнив Олексій Чернищов, рівень підготовки всіх інженерних систем, мереж, обладнання житлово-комунального господарства уже складає приблизно 97%.
– Зрозуміло, що повномасштабне вторгнення рф на територію нашої держави внесло корективи і в цю сферу нашого життя, – зауважив урядовець. – З’явилися нові виклики, і процес підготовки до опалювального сезону став набагато складнішим.
Серед таких викликів міністр назвав недостатнє забезпечення природного газу та вугілля, та масові руйнування об’єктів виробництва та постачання тепла, які заподіяли і заподіюють російські варвари. Втім, запевнив пан Чернишов, комунальні служби досить підготовлені до того, щоб розпочати опалювальний сезон: запаси газу наближаються до 14 млрд кубометрів, вугілля – до 2 млн тонн.
Міністр поінформував про активну роботу для відновлення постачання газу на контрольовані території Донецької області. Проте мешканцям територій, на яких не вдасться відновити стабільне теплопостачання, порадив евакуюватися.
Гострою є проблема компенсації різниці в тарифах для підприємств, надавачів послуг. Утім Олексій Чернишов сповнений оптимізму: ухвалено відповідні законодавчі і підзаконні акти, які передбачають в державному бюджеті 14 млрд гривень для компенсації різниці в тарифах.
Рашистські загарбники намагаються масово руйнувати нашу критичну інфраструктуру. Станом на 22 вересня повністю чи частково виведено з ладу 335 котелень, 11 ТЕЦ та 3 ТЕС. З 9 жовтня ворог щоденно обстрілює ракетами саме ці підприємства. За кілька днів знищено третину комунальних об’єктів різної потужності, державі завдано страшних збитків, а в оселях українців почалися віялові відключення електроенергії.
Але і до цього наш уряд максимально готувався, зазначив міністр. З початком літа запустили програму стимулювання міст для підготовки відповідного обладнання: генераторів, модульних котелень, які працюють на різних видах пального, і модульних установок, для забезпечення водою. Це устаткування покликане у разі виникнення нештатної ситуації тимчасово підтримувати тепло- та електропостачання.
Людям, які втратили житло через війну, допомагає програма «Прихисток» – можливість безкоштовно отримати дах над головою. А для тих, хто залишається в постраждалих областях та громадах, діють програми модульного розміщення.
– Наразі реалізуємо 20 містечок модульного житла в деокупованих регіонах, вже 11 містечок відкрито, це наша спільна програма з польським урядом. І до кінця року відкриємо щонайменше 20 подібних містечок, вони дуже добре себе зарекомендували, – сказав Олексій Чернишов. Зауваживши: у час опалювального сезону багато залежить і від свідомості та ощадливості самих українців.
Не маючи перемог на фронті, ворог шаленіє, завдаючи ударів по мирному населенню та об’єктах життєзабезпечення. Та українці не панікують: злютовуються, мобілізуються, надихаються перемогами наших славних ЗСУ.
Ні жар, ні холод не спинять нас!
Залишити відповідь