Недовго музика лунала…
Як недовго тривали і наші (тепер уже, зрозуміло, трохи завищені) очікування на краще в результаті реформування державного мовлення на суспільне.
Ще не встигли ми як слід облаштуватися на новому місці (Хрещатик, 26) після переїзду радіо «Голос Києва» з історичної будівлі за адресою: вул. Хрещатик, 6, яка понад 60 років була рідним домом для нас і наших попередників – київських «радистів» різних поколінь… Ще не встигли оговтатися від сумнівного рішення керманичів «нагорі» – вимкнути з 1 липня ц.р. передавач 72,08 МГц, на якому радіо «Голос Києва» мовило в ефірі (а отже, й в Інтернеті) майже 20 років і, на відміну від багатьох комерційних радіостанцій, транслювало якісний, добірний, виключно український музичний продукт і різножанровий програмний контент, тому й потрапляло постійно за рейтингами серед кількох тисяч вітчизняних і зарубіжних онлайн-радіостанцій до ТОР-50 у номінації «Улюблене радіо»… Ще не призвичаїлися до нового виробничого плану, в якому замість 20 годин ефіру на добу нам залишили у вигляді регіональних включень (врізок) лише 7 годин 20 хвилин на 2-х різних каналах: УР-1 і УР-3 (а з 4 вересня ц.р., згідно з наказом ПАТ НСТУ від 27.07.2017 № 286, у нас «відщипнуть» ще 1 годину 10 хвилин)…
Як – «ось тобі, бабусю, і Юріїв день»: 2 серпня первинну профспілкову організацію філії ПАТ НСТУ «Київська регіональна дирекція» за 3 місяці, як і передбачено чинним законодавством, письмово повідомили про заплановані Центральною дирекцією ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» заходи щодо припинення діяльності (ліквідації) нашої Філії (правонаступниці Київської державної регіональної телерадіокомпанії, утвореної наказом Держкомтелерадіо України від 12.12.1996 р. № 147). А 9 серпня ц.р. на загальних зборах трудового колективу Київської регіональної філії цю невтішну новину особисто підтвердив і виконавчий директор Центральної дирекції ПАТ «НСТУ» Олександр Лієв.
Яким боком це стосується радіо «Голос Києва»? Безпосереднім, бо творчо-виробниче об’єднання радіопрограм (радіо «Голос Києва») є структурним підрозділом Філії ПАТ НСТУ «Київська регіональна дирекція» (раніше – КДРТРК). І його теж чекає структурна реорганізація та оптимізація штатної чисельності (фактичне вивільнення працівників). 4 роки тому в нашому колективі вже скоротили 20 штатних одиниць, і ми змушені були забезпечувати ті ж самі обсяги мовлення, але при незмінних за останні 8 років посадових окладах, за відсутності премій та доплат.
Нинішнє заплановане скорочення – наймасштабніше, у 2,3 разу. Втім, ні нової структури, ні штатного розпису нам досі не показали. Зате інформацію (як пробну кулю) про те, що до штату «Українського радіо», куди маємо влитися у статусі Головної редакції, із 47-ми нинішніх працівників «Голосу Києва» зарахують лише 20 журналістів, музичних редакторів і режисерів, – уже запустили…
Член правління ПАТ «НСТУ» Микола Чернотицький, відповідальний за діяльність з оптимізації центральної та регіональної структури, в інтерв’ю сайту «Суспільне мовлення» зазначив, що «від реформ жодним чином не постраждає глядач, адже канали залишатимуться в ефірі у звичному режимі. Більше того, вивільнені від оптимізації кошти спрямують на виробництво нового якісного контенту».
Хтозна, глядач, може, й не постраждає. А слухач? Він уже постраждав і ще більше постраждає: скорочують частку регіонального мовлення у найскладніший період вітчизняної історії, в умовах відкритої інформаційної агресії Росії…
Та й цілий ряд існуючих досі радіопроектів однозначно доведеться закрити.
Єдиною, хоча й слабенькою, моральною втіхою для колективу радіо «Голос Києва», яке «реально слухає і поважає вся київська інтелігенція» (Olga Zhuk. – Г.Ю.), може бути хіба що кинута наостанок Олександром Лієвим фраза: «До речі, у вас дуже класне радіо!».
Що ж, і на тому спасибі…
Залишити відповідь