Ця вродлива дівчина – з Бахмута, з героїчного міста, яке нині на вустах усього світу. Борчиня вільного стилю Катерина Зелених – призерка чемпіонатів світу та Європи, майстер спорту міжнародного класу. Уже під час війни у складі жіночої збірної України поповнила спортивну скарбничку нашої держави «бронзою» та «золотом».
– Ми, як і всі українці, долучаємося до перемоги й тримаємо власний фронт, – ділиться думками Катерина. – Успіхи наших спортсменів – це також про силу й незламність нашого народу, про непереможну націю. Тому у міжнародних змаганнях викладаємося, як кажуть, на повну, щоб, незважаючи ні на що, гідно представляти Україну.
– Катю, у чому, на Вашу думку, особливість виду спорту, яким займаєтеся?
– Боротьба надзвичайно загартовує силу волі та виховує характер. До того ж, аби покласти суперника на лопатки, тут можна застосовувати різноманітні техніки і прийоми: захватів, кидків, переворотів, підніжок тощо.
– «Золото», яке Ви нещодавно вибороли у складі жіночої збірної України на Кубкові світу, стало першою перемогою українок-борчинь в історії турніру. Як це – відчувати себе переможницею?
– Це спільна перемога нашої збірної. Неабияких зусиль доклав кожен залучений у команду: не тільки дівчата, а й головний тренер Андрій Володимирович Стаднік, старші тренери. Особлива вдячність нашим спортивним лікарям. Без віри в нас, без належної підготовки, підтримки, допомоги навряд чи вдалося б здолати суперників.
– Як виступати на спортивних змаганнях, коли у твоїй країні війна?
– Відверто кажучи, для кожної з нас це морально важко. Проте ми розуміємо: якщо не будемо тренуватися й виборювати честь України, то для чого тоді все це? Врешті-решт, збираємося з думками й виходимо на килим – показати, що український народ сильний та незламний. Головне – бойовий настрій та віра в себе, менше «мандражу» та більше впевненості.
– Як проходить звичний день спортсменки?
– Спершу сніданок, обов’язкове ранкове тренування. Після обіду – відпочинок, а ввечері – знову тренування. На вихідних є можливість займатися улюбленими справами та приділити час рідним.
– Що допомагає відновити енергію?
– Найперше – режим: обідній сон, правильне харчування (спостереження за енергетичним балансом та прийом необхідних вітамінів). І моніторинг психологічного стану – емоцій, настрою, розслаблення та рівня концентрації.
– Бажаю Вам нових звершень! А всім нам Великої Перемоги над ворогом, однієї – на всіх.
– Дякую. Ми боронимо своє. Тому неодмінно переможемо.
Залишити відповідь