Кіно для кожного

Важливі, навіть гострі соціальні питання варто адаптувати для сприйняття широким загалом. У тому форматі, аби більшість тебе почула – сприйняла інформацію.

Черкаські активісти за підтримки Всеукраїнської мережі «Кіноклуб» організували безкоштовний показ фільмів на гостросоціальні теми. Зал для «Кіноклубного фестивалю» надав міський комунальний кінотеатр. На вихідні, у зручний час і без жодних вікових обмежень для глядача. Як зазначають ініціатори, цим проєктом повертають популярність самому кінотеатру, якому нині важко витримувати конкуренцію з приватними кінозалами. Опісля демонстрації фільму глядачі обговорюють побачене. Таке щире, іноді й емоційне спілкування, обмін враженнями часто відкривають нові грані кінокартини, які не помічали під час перегляду.

На одному з таких фестивальних показів, куди завітала кореспондентка «Грінченко-інформу», глядачам представили польську драматичну стрічку «Іа» режисера Єжи Сколімовського.

Картина отримала приз журі Каннського кінофестивалю 2022 року, ввійшла до номінантів на премію «Оскар» у категорії «Найкращий іноземний фільм».  Стрічка розповідає про хутрові ферми, мисливство, знущання над тваринами, про їх експлуатацію у цирках та вирощування для людських потреб.

На кожен такий кінопоказ організатори запрошують експерта, який модерує дискусію. Цього разу до глядачів прийшли зоозахисники з організації «Друг». Своїми думками поділилась одна з них: «Такі фільми важливі, бо спонукають  подивитись по-іншому не лише котиків чи песиків, а на різних тварин. Часто люди діють не з поганими намірами, а тому, що вони так звикли. Наприклад, чимало хто вважає, що ослик чи поні – це для катання парком у літню спеку. І все! Людина думає так, бо це вона знає з дитинства. Лише коли починає задумуватись, що подібне ставлення не є нормальним, тільки тоді можна щось змінити. У цьому і полягає важливість таких фільмів. Вони змушують дивитися на речі під іншим кутом».

За час діяльності «Кіноклубного фестивалю» шанувальники цього мистецтва вже побачили відреставровану драму-притчу «Колір граната» культового режисера Сергія Параджанова, оскароносні «20 днів у Маріуполі»; та «Клондайк», сюжет якої розгортається навколо катастрофи малазійського «Боїнга»; «Стоп-Земля», фільм про пошук себе у підлітковому віці попри тиск соціуму та стан вразливості в ньому,«Додому» – проникливий погляд на реалії життя кримських татар після анексії Криму, трагікомедію «Мої думки тихі», про сподівання, що «десь» буде інакше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company