Мистецтво лікує. Творчим людям легше. Ні для кого не прихована істина. Майстер звертається до творчості як до розради, а глядач, отримуючи імпульси із творів, на мить забуває про тягар буденності. Кожен здобуває «своє» в різних проявах. Приміром, є незвичний, почасти невивчений проміжок між живописом та езотерикою – мандали. З ним знайомилися на відкритті виставки Школи медитативного малювання мандал Олени Казмірчук.
– Це на часі, це дуже на часі, – зауважує працівниця Черкаського обласного художнього музею, у стінах якого замайоріли ці нові зірки місяця – мандали. – Ми живемо у складний час перенародження та очищення. І це дуже страшно залишати все в собі, адже кількість невипущеної енергії просто полонить: з’являється відчуття страху, зневіри, страшної втоми. І якраз мандала та високі енергії езотерики допомагають вистояти і певний час жити любов’ю, радістю, щастям.
То що ж воно таке – мандала? Стародавній геометричний дизайн символізує цілісність Всесвіту та людини, прагнення до гармонії. Її центральна точка, як можете спостерігати на фото, уособлює початок усього сущого. Мандали часто використовують у духовних практиках, медитаціях, найчастіше притаманні буддизму, індуїзму.
Сучасний світ називає це малювання арт-терапією, за допомогою якої людина може розслабитися та зануритися в глибокі емоції. Що цікаво, лише одна з тринадцяти мисткинь, роботи яких представлені на цій виставці, – дипломована художниця. Усіх інших привело бажання творити, і тому лише за рік практики у Школі малювання вони виросли до рівня показу своїх робіт на обласній експозиції. До прикладу, деякі з них прийшли до цього неочікувано – виграли сертифікат на навчання у Школі. Проклали собі шлях від призу до захоплення на тривалий час. Влаштували таку акцію і на нинішній виставці, відтак, можливо, вже наступного року серед нинішніх щасливих власників сертифікатів будуть справжні майстри пера.
– Коли приходимо в поганому настрої і дивимось на мандали – ми розквітаємо, – пояснює засновниця школи Олена Казмірчук. – Картини так і працюють, адже ставимося до них як до живих. Їхня центральна точка – як людське серце. Наша виставка називається «Код життя. Проявлення». Бо мандала – це код життя.
Олена каже, що бачить в них прообраз проявлення на Землі – з багатством барв, багатовимірністю граней життя та найкращою формою його реалізації.
Залишити відповідь