«Кому війна, а кому…». Гринкевичі

Державне бюро розслідувань повідомило про затримку львівського бізнесмена (як виявилося згодом – Ігоря Гринкевича) під час спроби підкупу uоловного слідчого управління ДБР. За 500 тис. доларів США той просив організувати зняття арешту із майна його компаній. 30 грудня Печерський районний суд Києва ув’язнив Ігоря Гринкевича з можливістю вийти під заставу в розмірі близько 430 млн. гривень.

Чому накладено арешт на майно?

Кілька місяців тому ДБР порушило кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. Будівельні фірми сім’ї Гринкевичів виграли 23 тендери на постачання одягу для Міноборони України загальною сумою у 1,5 млрд. гривень. Очевидно, що підприємства, які раніше займалися будівництвом, не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання необхідної продукції. Це призвело до зриву постачання. За попередніми підрахунками, бюджету держави заподіяно збитків на 1,2 млрд грн. Насправді ж одяг перекуповували в Туреччині, десь за 40% отриманих від оборонного відомства грошей. Решту клав до кишені львівський бізнесмен. А якість поставленої білизни та одягу не відповідала жодним умовам військового забезпечення.

Правоохоронці виявили повне невиконання шести контрактів. Щонайменше за сімома договорами підприємства поставили на військові склади лише незначну частину товару, зате державні кошти отримали у повному обсязі. Окрім цього, грубо порушили терміни поставок необхідного обмундирування, тому літній одяг українським бійцям привезли у вересні-жовтні.

Чи вийшов Ігор Гринкевич під заставу?

Ні, не вийшов. Важко повірити, що родина Гринкевичів не має 12 мільйонів доларів для застави? Лише на афері з постачання одягу для ЗСУ торік вони «заробили» 25 млн. «вічнозелених».

«Проблема в тому, що ці гроші мають бути легальними, а показати ці 12 млн $., які шахрайством були зароблені на ЗСУ, означає добровільно зізнатися в здійсненому «схематозі». Тож гроші наче є, але водночас і немає», – пише на своїй фейсбук-сторінці журналіст Євген Плінський.

Не одежею єдиною…

Бізнес Гринкевичів почав активно розкручуватися саме під час війни. Сім’я володіє низкою підприємств: ТОВ «Трейд Лайнс Рітейл», ТОВ «Будівельна компанія Сітіград», ТОВ «Будівельний Альянс Монтажпроект», благодійним фондом «Хоуп.ЮА» і навіть громадською організацією «Європейська альтернатива». Бенефіціарами сімейного бізнесу є: Ігор Гринкевич, дружина Світлана Гринкевич, син Гринкевича Роман та донька Ольга Швед.

Наприкінці 2021 року компанія «Будівельний альянс МОНТАЖПРОЄКТ» залучила компанію «Сітіград» (яка вже фігурувала у скандалі щодо закупівель Міністерства оборони) як фірму-субпідрядника для будівництва нового військового містечка на полігоні «Широкий лан». А та делегувала один з видів робіт підприємству «Економ енерджі інжиніринг» з Одеси. І от цікавинка: ціни на ідентичні матеріали в підрядника та субпідрядника з Одеси виявилися геть різними. Наприклад, цементний розчин у «Будівельному альянсі» коштував 2,4 тис. грн, а в «Економі…» – 1,3 тис. грн. Витрати на облаштування зовнішніх тепломереж у першій фірмі становили 1,1 млн грн, а у другій – 803 тис. грн. Неважко здогадатися, в чиїй кишені осідала ця грошова «різниця».

Навесні 2022 року ТОВ «Будівельний альянс МОНТАЖПРОЄКТ» фігурує у закупівлі для Міністерства оборони шоломів та бронежилетів. Знову ж таки за завищеними цінами. Зазначена справа кваліфікується як державна зрада відповідно до частини І статті 111 Кримінального кодексу.

Не виявилася прозорою і благодійність Гринкевичів. Завдяки міжнародним доброчинцям через їхній фонд «Хоуп. ЮА» (оформлений на Світлану Гринкевич) було отримано допомогу на суму понад 277 мільйонів гривень. Проте згідно з фінансовим звітом фонду за підсумками минулого року загальні надходження та видатки становили всього приблизно 4 мільйони гривень.

Куди зникла ще одна різниця у 270 мільйонів? Таємниця. А тимчасом 9 грудня 2022 року Роман Гринкевич був нагороджений відзнакою президента України «Золоте серце» «за вагомий особистий внесок у надання волонтерської допомоги».

«Покупки-2023»

Укладені у січні-лютому 2023 року угоди компаній та Міноборони принесли Гринкевичам 1,54 мільярда гривень, з яких майже 1 мільярд гривень вони вивели та витратили на придбання розкішної нерухомості – квартир, будинків та офісних центрів, а також на автомобілі для членів родини. Зокрема, статки сімї поповнили: будинок у селищі Козин (25 млн гривень), 4 земельні ділянки в тому ж селі, дві квартири в Києві, мотельний комплекс «Катерина», три земельні ділянки в Львівській області, ділянка в Київській області, квартира у Львові, автомобіль PORSCHE CAYENNE 2015 року та комерційне приміщення в Києві.

Далекого 2009-го…

Не маючи відповідних фахівців та технологій, компанія Ігоря Гринкевича отримала тендер на реставрацію Вірменського собору у Львові. Правоохоронці висунули звинувачення у підробці документів та відкрили кримінальне провадження на ТзОВ «Будівельна компанія «Верховина». Щоб виграти тендер, керівник фірми дещо «прикрасив» відомості про кваліфікацію та досвід своїх працівників, а також про наявність обладнання, потрібного для виконання реставраційних робіт. Директор «Верховини» навіть надав відомості про укладення контрактів з працівниками, які на підприємстві не працювали.

«Рома + Соня»

Соцмережі облетіли світлини Романа Гринкевича та його коханої – київської худжниці Соні Морозюк. Цього року Роман зробив дівчині пропозицію у Венеції, куди виїхав … як волонтер.

Instagram Соні Морозюк
Instagram Романа Гринкевича

Крім цього, за словами журналіста Євгена Плінського, Роман вкладав кошти у художню виставку Соні, яка відбулася 20 грудня в Києві. Рекламою «Мазні» був обвішаний увесь Київ, зокрема й на живому екрані ТРЦ «Гулівер», де ролик коштує майже мільйон гривень. В Instagram дівчини багато фото з розкішними прикрасами, автівками та у лакшері ресторанах.

«Зароблені» на корупційних підрядах Міноборони гроші Рома тупо вкладав в Соню,.. її творчість та «успішний успіх». Замість дронів для ЗСУ купувались годинники, замість тепловізорів – прикраси Cartier, замість пікапів – нові тачки для нареченої», – написав Плінський.

До слова, Ольга Гринкевич також виділилась своїми інстаграм-публікаціями. В сторіс донька «бізнесмена» оприлюднила фото VIPвагону «Укрзалізниці», що використовують для дипломатичних рейсів міжнародних гостей.

Орендувати такий вагон може будь-хто, подавши заявку за кілька днів до подорожі. Але ж по кишені ця забава далеко не всім: вартість оренди – близько 34 тисяч гривень, ще 150 тисяч коштує, щоб причепити вагон до рейсового потяга. А за те, щоб його тягнув окремий локомотив, необхідно викласти 350 тисяч гривень.

Коментар до «Кому війна, а кому…». Гринкевичі

  1. Соломія сказав:

    Дякую для підняття обізнаності у важливій у наш час темі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company