Копаймося!

Волонтери зміцнюють кордони

Від початку російського наступу на Авдіївку тему фортифікацій все частіше висвітлювали в новинах. Посадовці рапортували про активні роботи, про завершення будівництва численних ліній оборони, принаймні така картинка складалася в етері телемарафону. Проте за факту виявилося, що багато позицій не облаштовано належним чином. Через це, склалось враження, росіянам вдалося без значних труднощів перетнути державний кордон на Харківщині.

17 травня, через тиждень після початку нового наступу, голова Харківської ОВА Олег Синєгубов провів брифінг для представників ЗМІ у Харкові, щоб відповісти на хвилю критики. Пояснив: обласні адміністрації будують фортифікаційні споруди лише на третій лінії оборони, на відстані 10-ти – 30-ти кілометрів від «нуля», бо тільки туди приватні будівельні компанії можуть підтягувати техніку та працювати у відносній безпеці. Дуже відносній: за 2024 рік загинули чотири працівники будівельних компаній і 15 отримали поранення. Обласний чиновник переклав відповідальність за, те, що було або не було зроблено ближче до самого кордону, на військових інженерів і підрозділів, які там дислокуються.

В благодійній організації «Вільні» цю проблему розуміли ще до того, як росіяни відкрили новий фронт. Саме тому ще на початку квітня спільно з волонтерською спільнотою «Толока» оголосили збір на екскаватор для ДПСУ «Помста».

Кореспонденту «Грінченко-інформу» вдалося поспілкуватися з волонтерами обох організацій про те, як вони допомагають армійцям у фортифікаційних роботах.

Волонтери проаналізували запити, які їм надходять від військових, і виділили дві особливо гострі потреби: дрони й авто.

Але:

– Ми розуміли, що сенс в машині або в дроні втрачається, якщо нема якісно-облаштованого окопу, – розповідає директор фонду «Вільні». – Військові не будуть їхати, і запускати дрон просто поля, потрібна яма, яка їх захистить,.

Волонтери добре знають, що в бойових умовах машини й дрони – це «розхідний матеріал».

Кажуть:

– Військові, яким ми допомагаємо, хваляться нам: дивіться, мовляв, ваш дрон працює вже більше тижня, рекордсмен.

«Вільні» й «Толока» купують дрони практично безперервно. Зокрема «Mavic 3». Для цього спільно організували «Збір подяки» на другу річницю повномасштабного вторгнення.

Але волонтери розуміють, що у війська є й інші вкрай нагальні потреби.

– Екскаватором рити окопи набагато ефективніше, ніж вручну. Він легко замінить десяток копачів – зробить їхню роботу набагато швидше, – пояснює директор «Вільних».

Таку «рятівну машину» волонтери вже знайшли та оплатили. Спершу екскаватор побуває в Києві, там його закамуфлюють, і він прибуде на місце нової служби.

Фортифікації є невід’ємною складовою оборонної стратегії будь-якої країни, особливо тієї, що перебуває у стані війни. Вони забезпечують захист від атак, підтримують моральний дух, сприяють ефективній мобільності військ, запобігають окупації та впливають на хід дипломатичних переговорів. Саме тому волонтери активно цим опікуються. Часто-густо, на жаль, замість органів державної влади і місцевого саоврядування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company