У Грузії з’явилися нові передвиборчі банери проросійської партії «Грузинська мрія» з написом «Ні війні! Обери мир!». З одного краю полотнища чорно-білі зображення міст, інфраструктурних об’єктів, будівель, зруйнованих росією в Україні, з іншого – кольорові світлини краси грузинських міст і споруд.
Міністерство закордонних справ України засудило ці політтехнологічні виверти: закликало уряд Грузії та всі зацікавлені сторони утриматися від використання теми агресивної війни проти України та її громадян у внутрішньополітичній боротьбі. «МЗС України… вважає неприпустимим використання в політичній рекламі зображень наслідків безжальної війни росії проти України, страждань тисяч невинних людей та знищення крові, церков і культурної спадщини людства, – йдеться в офіційній заяві міністерства. – Грузинському народу не можна боятися нової війни, поки Україна протистоїть російській агресії. Жахлива ціна цього опору є також ціною миру в Грузії». «Сподіваємося, що парламентські вибори в Грузії пройдуть мирно та демократично, а грузинський народ продовжить стратегічний курс на вступ до Європейського Союзу та НАТО», – зазначили у зовнішньополітичному відомстві України.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі обурена новими пропагандистськими білбордами «Грузинської мрії». «Я ніколи не бачила нічого більш ганебного, більш образливого для нашої культури, традицій, історії та цінностей», – цитує главу держави видання «Georgia Today».
Заклик до вибору між «війною і миром» – не що інше, як політтехнологічна маніпуляція, покликана вплинути на підсвідомість грузинського виборця. Бо ж ніхто не бажає війни та розрухи. Таким чином правляча партія силкується відволікти виборця від болісного для суспільства «питання дня»: а що ж насправді корисного для країни зробила вона, владна «Грузинська мрія» за час свого правління? До слова, про це на її передвиборчих білбордах немає жодного слова.
Гібридна двозначність та страхи, закладені у цих агітках, нам добре знані. Свого часу більшість українських виборців «купилася» на ці жупели і проголосувала за «партію регіонів». І як у нас тоді, у нинішніх передвиборчих меседжах «Грузинської мрії» добре видно криві пальці російських політтехнологів. Очевидно, що кремль воліє будь-що залишити волелюбне Сакартвело в своїй орбіті. І не приховує цього.
Чи вистачить у грузинів свідомості не купитися на московську пропаганду? Скоро дізнаємося.
Залишити відповідь