Нашумілий український серіал «Спіймати Кайдаша», голосна прем’єра якого пройшла на одному з телеканалів, прихилив мільйони глядачів. Про це свідчать телевізійні заміри і розголос у засобах масової інформації. Чим захопив глядача фільм за версією відомого твору Івана Нечуя-Левицького?
Незважаючи на поважний вік, а «Кайдашеву сім`ю» читають майже півтори сотні років, сімейні стосунки, описані українським класиком, залишаються актуальними й понині. Тому автори фільму відійшли від практики дослівної екранізації. Сценаристка Наталка Ворожбит перенесла сюжет повісті в сучасні реалії, додавши нові обставини, ввівши характерних персонажів, одночасно загостривши увагу до Кайдашів Нечуя-Левицького.
Не помилюся, якщо зауважу, що ледве не кожен глядач у чомусь упізнає в серіалі себе. На екрані постають реальні проблеми звичайної сім’ї, неромантизовані родинні стосунки. Немає однозначно позитивних чи негативних героїв, зате ясно видна їхня еволюція, зміна поведінки. Вони ніби виходять з екрану і живуть серед нас.
Акторка Антоніна Хижняк, яка зіграла у фільмі норовливу Мотрю Кайдашенчиху, в одному із інтерв’ю припустила, що глядачам, можливо, складно було переглядати серіал:
– Розумієте, це дзеркало нашого життя. З боку на себе дивитися тяжко, бо в нас, українців, є багато недоліків – і цей наш інфантилізм, і хитрожопість, і все інше… Але разом із тим, є й багато достоїнств. Ми щедрі, ми добрі… Мені здається, в цьому й секрет серіалу, саме це людей і зачепило. Ми там не показані правильними чи неправильними, ми живі люди, зі своїми недоліками і достоїнствами, як у житті.
«Спіймати Кайдаша» ще й професійний, високого рівня фільм. З десяток років тому важко було уявити, що в Україні зніматимуть подібне кіно. Якщо раніше ми купували іноземні серіали, то тепер з’явилась українська продукція про українців і для українців. Звісно, знайдеться у нашого серіалу чимало глядачів і закордоном.
Виробництво фільму наполовину профінансувало Міністерство культури України, після того як сценарій пройшов конкурсний відбір. Дуже важливо, щоб держава продовжила підтримку таких проєктів. На жаль, в умовах кризи фінансування українського кінематографа звелося нанівець.
Чи можемо тут реально допомогти ми, глядачі? Можемо. Відвідуймо кінотеатри, купуймо квитки на українські кінофільми! Дивімося і пропагуймо своє кіно! І тоді вітчизняне кіновиробництво відчувши наше плече, розправить крила.
Залишити відповідь