Київрада ухвалила звернення до Президента України Володимира Зеленського з вимогою припинити політичні переслідування п’ятого президента Петра Порошенка. Київські депутати вважають, що в країну повернулися репресивні методи боротьби не лише з політичними опонентами, а й громадськими активістами і простими громадянами. «Припинити переслідування та репресивні заходи щодо Порошенка, громадських лідерів, волонтерів, військовослужбовців, активістів Євромайдану», – вимагають у зверненні 68 депутатів. До речі, у Київраді немає жодного представника президентської партії «Слуга народу».
Подібне звернення раніше ухвалила Львівська обласна Рада. У ньому йшлося також і про те, що ця практика загрожує зміні цивілізаційного курсу країни. «Сьогодні Україна знову постала перед вибором – рухатись в напрямку Європейського Союзу та НАТО чи перетворитись на підконтрольну напівколонію Росії».
На перший погляд може здатися, що ми стали свідками продовження своєрідних квазіпрезидентських виборів. Тільки тепер місцем «дебатів» став не стадіон, а кабінети слідчих і зали судових засідань. Зеленський у порахунках з опонентом використовує всі доступні для нього державні важелі, навіть ті, до яких за Конституцією не має доступу. Але політичне переслідування Порошенка – лише вершина айсберга. Того, зіткнувшись з яким, корабель під назвою «Україна» втрачає керованість, а державні органи – інституційну самостійність. Від удару пасажирів викидає за борт, а сам корабель може піти на дно, якщо отримає пробоїну.
Не добув відведеного законом терміну і подав у відставку через політичний тиск голова Національного банку Яків Смолій. «Ніякого тиску не було», –миттєво відреагували в Офісі Президента. Якщо офіційна влада тут ні до чого, то тим більше треба було провести розслідування. А раптом на голову Нацбанку тиснув колишній президент? Була б підстава для двадцять п’ятої кримінальної справи…
Тим часом члени правління НБУ заявили, що поділяють позицію свого колишнього керівника, а працівники Нацбанку вважають: політичний тиск може зруйнувати все, «що будувалося упродовж шести років в складних умовах». Яків Смолій говорив у Верховній Раді, що від Центробанку начебто вимагали «залити економіку грішми». Після його відставки Президент Володимир Зеленський заявив: «Я зараз не бачу, що ми повинні щось стримувати». Тож руки розв’язані, друкарський верстат, очевидно, ввімкнуть. І інфляція перетворить гривню на папірці – сказано ж: стримувати не будуть. Ми під загрозою повернення у дев’яності, коли шалена інфляція гнала вгору ціни. І хоча всі були мільйонерами, але зарплати точно не вистачало до авансу.
Тижнева робота у Верховній Раді над законом про гральний бізнес – пряме свідчення втрати орієнтирів. Під час пандемії, посилення економічного спаду, хронічного бюджетного дефіциту, стихійного лиха, що впало на західні області, державні мужі сіли грати в підкидного.
А що? Гроші у них є. А закінчаться, то надрукують скільки їм треба.
Залишити відповідь