Ще за працями уславленого швейцарського психоаналітика Карла Юнга виокремлено своєрідну типологію особистості, якою успішно послуговуються й досі у США та Європі. Це швидкий і доступний спосіб виявити поєднання чотирьох людських рис: інтроверсія чи екстраверсія, сенсорика чи інтуїція, мислення чи почуття, судження чи сприйняття.
Звісно, ця типологія не дає стовідсоткового індивідуального аналізу, але вона здатна визначати головні особливості окремого характеру. Для прикладу, звернімося до одного з найпопулярніших вигаданих світів — до саги «Гаррі Поттер», і гляньмо прискіпливо на декотрі художні типажі.
Головному героєві, «хлопчику, що вижив», пасує визначення «авантюрист». Роботодавцям, котрі наважилися б узяти таких людей у свою команду, слід врахувати: вони високо цінують свою свободу і чинять опір будь-яким спробам нав’язати їм передбачувані ролі. Гаррі працюватиме краще за все в атмосфері суперництва. Якби він не був чарівником, міг би реалізуватися у шоубізнесі чи у великому спорті, був би консультантом, психологом, лінгвістом, лікарем або вчителем.
Найкраща подруга головного героя Герміона Ґрейнджер, навпаки, є «логісткою». Вона достоту послідовна і консервативна, тому дівчині можна легко довірити найвідповідальнішу справу. Багато таких, як Герміона, зустрічається серед юристів і військових. Потрібно пам’ятати, що «логістам» подобається працювати самостійно. Уважність та фактаж Герміона ставить вище за емоції, тому й здатна мислити холоднокровно.
Єдиним екстравертом із «золотої трійці» «Гаррі Потера» є Рон Візлі. Його тип особистості — «шоумен». Рон — азартний, товариський і спритний. Хоча монотонна довга робота це не є його «коник». «Шоумен» завжди зуміє зацікавити інших, щоби справи йшли легше та веселіше. Такі особистості можуть стати зразковими організаторами заходів чи торговими представниками.
Головний противник Гаррі «Той-Кого-Не Можна-Називати» виявився «командиром». Ось чому він легко зміг повести за собою цілу армію злих чаклунів. Волан Де Морт точно любить братися за складні завдання і не сприймає рутину. «Командири» — відмінні кар’єристи, а ще добре вміють організувати колективну роботу. Якщо хтось схожий на Волан Де Морта, будьте певні: люди неодмінно підуть за ним, хоч яким би авантюрним не був його намір.
Ще один персонаж із серії романів про «Поттера» Луна Лавґуд здатна в усьому знайти світлі сторони, тому неодноразово підтримує своїх друзів у скрутну хвилину. Луна є психологічним типажем «посередник». Такі люди найкраще проявляються у тому, що їх найбільше цікавить. Багато хто з найвидатніших письменників належить саме до цього типу. Спілкуючись із «посередниками», слід пам’ятати, що вони чутливі та вразливі, проте зазвичай ставлять почуття інших вище за власні.
Може, хтось уже впізнав у цих описах себе чи своїх друзів? Аби збагнути власний характер і зрештою краще розуміти інших, можна пройти адаптований українською мовою тест — це найпростіший спосіб з усіх відомих.
А загалом розуміти людей — означає володіти ситуацією, адже правильний вектор людського спілкування і є шляхом до успіху.
Залишити відповідь