Медико-прокурорське поганьбисько

В Україні розгорівся гучний скандал з прокурорами, котрі, ухиляючись від мобілізації, оформлювали собі інвалідність. Такий гучний, що став предметом розгляду на засіданні РНБО, після якого Генпрокурор подав у відставку, а уряд оголосив про ліквідацію до кінця року медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Нові резонансні корупційних схеми підривають основи соціальної справедливості та довіри до державних інститутів.

В епіцентрі «корупційної бурі» опинилася поки що одна область –  Хмельницька. Керівниця тамтешньої МСЕК Тетяна Крупа поставила кримінальну торгівлю «липовими» «білими білетами» на широку ногу. Обшуки в її кабінеті та помешканнях її із сином, який на той час очолював обласну контору Пенсійного фонду, подивував навіть бувалих у бувальцях оперативників: понад 5,3 млн доларів США, 300 тис. євро, понад 5 млн грн, брендові прикраси та коштовності.  Далі – більше: слідчі виявили  у власності родини 30 об’єктів нерухомості в Хмельницькому, Львові та Києві, 9 елітних автівок, корпоративні права на 48 млн грн, готельно-ресторанний комплекс на майже 3 тис. м. кв. в одному із парків міста Хмельницького. А за кордоном – нерухоме майно в Австрії, спанії та Туреччині. І майже 2,3 млн доларів США на валютних закордонних рахунках.

Невже про такі масштабні оборудки не здогадувалася місцева прокуратура? Звісно, здогадувалася і навіть знала, але мовчала. Чому?

Та тому, що МСЕК Хмельниччини відіграв у житті місцевих прокурорів особливу роль захисника. Захисника від імовірної мобілізації. Завдяки цій хитрій структурі багато прокурорів стали… інвалідами. Не за фактом – за документами. Ще частині «охоронців держави»  інвалідність оформили на їхніх дружин, що теж дозволяло їм ухилитися від призову. Це не лише підривало мобілізаційні зусилля держави, а й ставило під сумнів цілісність та справедливість медичних експертиз​.

За попередніми даними, щонайменше 50 прокурорів у Хмельницькій області забезпечили собі у такий спосіб «індульгенцію ухилянта». Бюджетні витрати на пенсії та інші виплати, отримані цими крутіями, сягають понад 54 мільйони гривень​.

Офіс Президента заявив про необхідність реформувати систему МСЕК, яка, на його думку, стала ареною для зловживань і корупційних схем. Втім експерти попереджають, що закриття МСЕК без альтернативи залишить тисячі українців без необхідної медичної та соціальної підтримки​.

«Медико-прокурорський скандал» засвідчує неоднозначність соціальних реформ в Україні. Чи стануть такі зміни кроком до справедливості і прозорості, чи натомість, призведуть до нових проблем у системі охорони здоров’я та соціальної підтримки – покаже час. Але вже зараз очевидно, що для відновлення довіри громадян до держави потрібні кардинальні зміни не лише в структурах, але й у законодавстві і в менталітеті чиновництва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company