Мова незламних

Вторгнення росії змусило не лише російськомовних громадян України спілкуватися державною мовою, але й іноземців вивчати українську.

Наративи, що зав’язли на брехливих вустах російських пропагандистів від початку війни: мовляв, армія сусідньої держави прийшла в Україну, щоб «захистити російськомовних». Мовляв, «київський режим» утискає їхні права.

На цю маячню влучно парирував Президент України Володимир Зеленський: «Росія сама робить все для того, щоб на території нашої держави відбулася дерусифікація… За одне покоління і назавжди. Це ще один вияв самогубної політики».

Отже, росія, інфікована імперською жадобою гарбання, таки доклала свого, щоб світ прийняв українську мову як символ незламності, а Україну – як символ непоборного свободолюбства. За повідомленням онлайн-платформи з вивчення мов «Duolingo», попит на вивчення української мови в Ірландії збільшився проти минулого року аж на 2229 %, у Німеччині – на 1651 %, у Польщі – на 1615 %, в Нідерландах – на 1590 %, у Чехії – на 1513 %. Українська мова сягнула вгору на 20 позицій у рейтингу мовної популярності – з 37-ї у 2021 р. на 17-ту позицію 2022 року.

Є й цілком реальні причини, які спонукали іноземців вивчати українську мову.

Предківська мова. Багато повернулося до свого українського родового коріння. Якщо раніше вони, схоже, не бачили стимулу вивчати предківську українську, то нині цілком усвідомили, що знати мову свого незламного народу – престижно.

Волонтерство. Повномасштабне вторгнення росії підняло в Україні потужну хвилю волонтерства. Індивідуального і гуртового, об’єднаного у спеціалізовані благодійні організації, очолені представниками різних національностей. Для того, щоб порозумітися з людьми, яким потрібна допомога, волонтери готові опановувати українську. І роблять це охоче, із задоволенням.

Підтримка українських біженців. Чимало іноземців підтримали українських біженців притулком і турботою на своїй землі, у своїх оселях. Для спілкування, втім, часто бракувало мовного порозуміння, тож деякі іноземці взялися опановувати українську.

Дизайнер Колін з Балі почав вивчати українську після того, як узяв участь у проукраїнській акції в березні 2022 року. Тоді він зрозумів, чому багато українців були змушені покинути свій дім. Колін почав вивчати українську, щоб підтримувати біженців. І нова мова доволі легко йому далася, тому й вирішив опанувати її цілковито.

Нині, коли все ще чуєш від кремлівських пропагандистів недолугі потуги виправдати варварством своїх окупантів необхідність «защіти русскоговорящіх», згадуєш іронічну формулу колишнього глави їхнього уряду: «Хотєлі как лучше, а вишло как всєгда». Лише за минулий рік рівень вживання громадянами України російської мови у побуті впав на 10 відсотків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company