Кількість біженців з України у Німеччині перевищує двісті вісімнадцять тисяч. Наші об’єднуються і спільно з німцями започатковують інтеграційні, культурні проєкти. Один із таких запрацював наприкінці травня у містечку Бургдорф, Нижня Саксонія.
«Наші у Німеччині» – неофіційна назва проєкту, створеного Юлією Аніщенко, засновницею українського благодійного фонду «Свідомо». Спільно з німецькою благодійною організацією допомоги біженцям «Mehr Generationen Haus Burgdorf», Юлія створила у Бургдорфі клуб для українців. Щоб зберігаючи та пропагуючи власну культуру, інтегрувати наших людей у німецьке суспільство, морально та інформаційно підтримати одне одного, організовувати спільні заходи для дорослих та дітей.
Для зустрічей Юлія обрала затишне приміщення квартирного офісу на Bergstraße, 4. На другому поверсі старовинної будівлі розташовано нові модерні приміщення. За потреби тут є й усі інклюзивні умови, просторий коридор та дві кімнати-зали. Одну з них обладнали для дитячих ігор, а кімнату поруч оснастили для проведення лекцій та зборів.
Юлія Аніщенко не приховує задоволення: дітям створили хороші умови для розвитку та комунікації.
– Гуртки, заняття, рукоділля, курси малювання, можна виготовляти м’які іграшки, – розповідає Юлія. – Один-два рази на тиждень з дітками працює корекційний логопед Віта Богачук. Усі заходи безкоштовні. Ініціюємо різноманітні заходи самі, силами наших земляків, які беруть участь у проєкті на волонтерських засадах. Німці допомагають фінансово та організаційно, забезпечуючи нас необхідним.
Нині у клубі 24 українських родини, проте Юлія очікує приросту, поширюючи інформацію про проєкт серед знайомих, публікуючи анонси подій у спільнотах, створених для краян, котрі перебувають у цьому місті.
Інформаційні зустрічі для дорослих тут проходять раз на тиждень. На них запрошують німців з благодійної організації «Mehr Generationen Haus Burgdorf» та перекладача: так українці довідуються про те, що їх цікавить, отримують цінну інформацію про нові події та правила, можуть достовірно перекласти документи і, звісно ж, дізнаватися більше про культуру одне одного.
Німецька сторона теж зацікавлена у такому конструктивному громадському діалозі.
– Німці мають велике бажання пізнавати українську культуру, прагнуть більше дізнатися про Україну, навіть виявили бажання вивчати українську мову, – пояснює Юлія. – Тому на таких зустрічах плануємо різноманітні лекції, презентації, майстер-класи, присвячені українській мові, культурі, нашим традиціям.
Ініціатори проєкту вже знайшли мисткиню петриківського розпису і готуються українсько-німецького майстер-класу.
Залишити відповідь