Неволя віртуального

Тривожний знак доби: у світі, де інтернет та соціальні мережі стали невід’ємною частиною життя, особливо для молоді, помітно почастішали випадки самогубств серед підлітків. Багато хто звинувачує у цьому ту ж таки «світову павутину».

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, суїцид є другою за частотою причиною смерті серед людей віком 15-29 років. У 2020 році кількість самогубств серед підлітків у США зросла на 30%. Дослідження, проведене «Pew Research Center», засвідчило: 65% підлітків вважають, що соцмережі впливають на їхнє психічне здоров’я, а 33% називають цей вплив негативним.

Психологи б’ють на сполох: у підлітковому віці чітко простежується прямий зв’язок між надмірним використанням соцмереж та посиленням депресії, тривоги, зниженням самооцінки.

Реальне потойбіччя віртуального світу

Кібербулінг. Йдеться про умисне цькування у соцмережах. Підлітки, які стають об’єктами нападок «булерів», частіше схильні до депресії, тривоги та суїцидальних думок. Жорстокі коментарі, знущання та публікації, що принижують гідність, руйнують стабільний емоційний стан дитини, змушують її почуватися самотньою та безпорадною.

Ідеалізація суїциду. Деякі публікації в соцмережах описують самогубство як спосіб усунути проблему. Чим не приклад для тих, хто легко піддається впливу? Контент, який романтизує суїцидальні дії, у змозі привабити підлітків, які борються з власними проблемами. І підштовхнути їх на фатальний крок.

Порівняння з іншими. Соцмережі часто створюють ілюзію ідеального життя, де всі успішні, красиві та щасливі. Постійно порівнюючи себе з такими «ідеальними» образами, підліток мимоволі стає невпевненим, заздрим, і зрештою вразливими до суїцидальних думок.

Втрата контролю. Зі слів соціальних психологів, люди, залежні від соцмереж, часто втрачають контроль над часом та реальністю. Для підлітків, які проводять багато часу в онлайн-світі, реальне життя зазвичай позбавлене інтересу, вони уникають спілкуватисч з близькими, нехтують своїми обов’язками. Це може посилити негативні думки та відчуття, підштовхувати до крайнощів.

Запобігти непоправному

Батькам психологи настійно радять спілкуватися з дітьми про онлайн-безпеку, моніторити їхню активність у соцмережах і вчити їх критично оцінювати інформацію, яку бачать. Створити атмосферу довіри та відкритості, щоб діти могли вільно розповідати про свої проблеми та переживання. Бути прикладом для наслідування, демонструючи здорове ставлення до інтернету та соцмереж.

У школах мають працювати програми профілактики самогубств, які включають інформацію про небезпеку соцмереж та способи подолання онлайн-булінгу. А педагогів нобхідно навчати, як розпізнавати ознаки суїцидальної поведінки у підлітків та як їх підтримати. І звісно ж, слід забезпечити таке середовище для навчання, в якому всі учні почувалися б комфортно.

Внесок соцмереж

Життєво важливо, щоб у «міжнародній павутині» нарешті запрацювала система оперативного виявлення та видалення суїцидального контенту. І ресурси для підтримки психічного здоров’я користувачів. Допоможе співпраця з організаціями, які займаються профілактикою самогубств. Щоб надавати достовірну та корисну інформацію про цю проблему і створити атмосферу відповідальності та співчуття, коли користувачі почуватимуться в безпеці, щоб ділитися своїми переживаннями та отримувати підтримку.

* * *

Мусимо всенародно говорити про проблему самогубств, щоб зменшити стигму та заохотити людей звертатися по допомогу. Підтримувати дослідження та розробку ефективних методів профілактики самогубств. Маємо створити культуру співчуття та розуміння, де люди з психічними проблемами не відчувають себе виключеними та дискримінованими.

Звернення по допомогу – це не прояв слабкості, а ознака сили та бажання жити.

Контактні телефони:
Національна лінія запобігання самогубствам: 7333
Дитяча «гаряча лінія»: 0 800 500 225

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company