Під завісу традиційних «Грінченківських днів» на честь 161-ліття Бориса Грінченка у столичному університеті його імені демонстрували документальну стрічку «А між снарядами Читати далі…
Презентація соціального журналу-коміксу «Очима журналістів» зібрала у столиці відомих представників українських і зарубіжних медіа, які висвітлюють наш самовідданий спротив рашистській окупації Читати далі…
На столичній Контрактовій площі, біля інсталяції «Битва за світло» Сергій Жадан читав свої вірші. Цим «літературником» підтримав українських енергетиків, які щодня Читати далі…
Ініціатори всеукраїнської премії імені Джеймса Мейса в галузі журналістики «Громадянська позиція» сімнадцятий раз провели урочистий чин вшанування нового лауреата. Цього року
П’ятнадцятирічний український шахіст Ігор Самуненков, наймолодший гросмейстер світу, провів партію сьомого туру чемпіонату Європи з шахів , проти Габріела Саркісяна. Вірменський
Напередодні зимових свят небайдужі вкотре творять справжнє диво – волонтерський проєкт «Олені Святого Миколая». Щоб нагадати суспільству про людський обов’язок взаємодопомоги,
Лондонський стадіон «Стемфорд Бридж» приймав знакові команди Англійської премʼєр-ліги: «Челсі», яка в останніх 6-ти матчах цього сезону на знала поразки, й
Під завісу листопада стартував новий сезон біатлоністів. Приймати перший етап Кубка світу випала честь фінському Контіолахту. Відкривали змагання естафетами.
Грудень 01, 2021Тимофій ЗЕЗЮЛЬКІН, студент VI курсу Інституту журналістики Київського університету імені Бориса ГрінченкаКоментарів немає
B2B у фінансовому світі розшифровується як «Бізнес для бізнесу», коли продавець і замовник виступають юридичними особами. Та реальний світ жорстокіший за бізнес-модель, і при словосполученні B2B у багатьох українців виникає асоціація з обманом та втратою коштів.
Йдеться про фінансовий проєкт «B2B Jewelry», творцем якого є український бізнесмен-ювелір Микола Гонта. Такий собі Сергій Мавроді сучасної України. Сам пан Гонта описує свій проєкт як успішну бізнессхему, в якій усі вкладники отримають величезні прибутки за мінімальних вкладень.
І справді, на папері все має більш ніж казковий вигляд. Із цією концепцією B2B зайшов на міжнародний ринок. Як же, зі слів творців, працює ця схема? Ютуб-канал B2B створив відео, в якому приємний дикторський голос на графіках показує, що то за схема. Один ланцюжок коштує, наприклад, 1000 гривень, людина купує цей ланцюжок, а компанія обіцяє повернути 200% «кешбеку». Звідки такі прибутки? Той-таки приємний голос пояснює: «Додана вартість на виріб – 500%». Тобто на цю тисячу компанія купить на заводі ще 5 таких ланцюжків?
Історія вже знає купу таких прикладів, адже це типова фінансова піраміда. Подібні схеми запровадили понад століття років тому. Ще 1919 року італієць Чарльз Понці створив першу в світі масштабну фінансову піраміду: пропонував торгувати звичайними купонами, які через різні курси валют давали можливість «награти» гроші на їхньому пересиланні.
За словами фахівців, фінансову піраміду описують такі критерії: відсутність продукту; прибуток за рахунок залучення інших людей; продукт є, але ним практично ніхто не користується; завищена ціна на «диво-продукт»; гасло «Підпишись раніше – отримай більше, навіть нічого не роблячи!»; безкінечна мотивація.
Докторка економічних наук Любов Жарова стверджує, що всі фінансові схеми, названі пірамідами, побудовані тільки на тому, що там є якісь папери, векселі. Тобто збираються гроші, нічим не підкріплені. Але схема одна: є той, хто заснував «бізнес», і є учасники, котрі повинні далі залучати нових і нових вкладників. Це дає можливість тому, хто привів людей, мати більший відсоток «заробітку».
Торік у серпні СБУ заблокувала діяльність дітища Миколи Гонти. Хоча це й типова піраміда, станом на 2020 рік кількість вкладників у ній перевищувала 600 тисяч людей.
Місто Ладижин Вінницької області, рідні пенати Миколи Гонти. Саме тут 1995 року він відкрив свій перший магазинчик. Апетити зростали: вже 1999 року сім’я Гонти запускає ювелірний завод «Шарм». ТОВ «Шарм» існує й досі. Проте, коли наша команда вирішила перевірити, як працює цей ювелірний бізнес, були напрочуд здивовані. У Ладижині на Миколу Гонту зареєстровано два ТОВ. Одне – ювелірний магазин «Шарм Голд». Але від локації, на яку зареєстровано товариство, вже давно перестало «віяти шармом»: стара запліснявіла будівля, з іржавою вивіскою і вибитими шибками. За словами місцевих, магазин уже декілька років на глухому замку. А за інформацією з реєстрів – він і досі працює.
Інше ж ТОВ, «Вінголд», знаходиться у житловому будинку. Цікавимося у ладижинців, чи ті чули про такого-то ювеліра. Виясняємо: пенсіонери, яких опитали, також вклали свої кревні – повірили у чесність земляка.
Місцеві журналісти пов’язують сімейство Гонт із посадовцями податкової. Дружина заступника голови державної податкової адміністрації у Вінницькій області Геннадія Мазура володіла ювелірною компанією «Подільська ювелірна компанія», і 2014 року там була зареєстрована компанія «Шарм Голд». Сам же Геннадій Мазур потрапляв у ювелірні скандали, адже свого часу правоохоронці знайшли у нього великі статки. Говорили і про джерело цього збагачення – дешеве турецьке золото. І вся ця ювелірна історія дуже насторожує.
Дружина Миколи Гонти також потрапила у пильне око журналістів. Вона головувала у благодійному фонді «Зимородок». Цю структуру називають прикриттям для виведенням коштів вкладників B2B.
Інвестиційна імперія пана Гонти розширювалася: у Вінниці він відкрив магазин «B2B» та магазин-клон «Diamond Way», що працював за такою ж схемою.
Журналісти з’ясували: після блокування працівниками СБУ діяльності B2B, піраміда заповзялася виводити гроші вкладників через ще одне ТОВ – «Голд-Майстер».
Примітно, що у Вінниці існує мережа ювелірних магазинів «Goldmaster». Майже однакові назви, проте це різні магазини. Намагання зв’язатися з представниками ТОВ «Голд-Майстер» за номером, вказаним у реєстрі, не увінчалися успіхом. А юридична адреса ТОВ «Голд-Майстер» вивела… до звичайних дачних котеджів.
Микола Гонта бізнесує не лише в Україні. Компанія «Cancri Jewelry» – новий його проект Миколи Гонти, виник після вимушеного прикриття B2B. Пан Гонта не приховує, що має бізнес закордоном. За його словами, «бізнес-схема» процвітає і в Туреччині, і в Америці. Має намір відкрити магазини в Іспанії.
Якщо вірити внутрішній інформації телеграм-каналів «для лідерів» (у цих чатах обговорюються фінансові стратегії вкладання коштів), «Cancri» планують об’єднати з B2B та «Diamond Way». А вкладники все ще сподіваються повернути свої гроші і звинувачують у тому, що їхні вклади зникли,.. Службу безпеки України: мовляв це вона винна в тому, що виплати їм за кешбеком призупинено.
У липні цього року інформаційне агентство «Бігус-інфо» провело розслідування, вияснивши, що B2B де-факто продовжує працювати. Активісти громадської організації «Я – викривач корупції» теж вирішили перевірити чи працює ладижинська бізнесгрупа Миколи Гонти. Головний його міський магазин став на вічний переоблік, хоча на гугл-картах значився «відчиненим» та було вказано звичайний графік роботи. Станом на вересень магазин уже зачинили і схоже – назавжди. А головний офіс компанії значиться в одному з бізнесцентрів на київській вулиці Богдана Хмельницького. Утім директор бізнесцентру запевняє, що такого офісу тут ніколи не було.
Притягнути до відповідальності ані компанію, ні її господаря не можна, адже вони не реєструвалися як фінансова компанія, а тому не підконтрольні Нацбанку. У самій же B2B ніколи не було терміналів оплати, отже відстежити рух грошей практично нереально.
Поки такі шпари є в українському законодавстві, вкладників масово ошукують і ті шукають будь-яку можливість повернути свої кошти.
За даними правоохоронців, станом на серпень минулого року обсяг грошей, украдених в ошуканих вкладників, сягнув чверть мільярда доларів.
Владислав Шалота, випускник Київського університету імені Бориса Грінченка, – нині футбольний коментатор, працює на матчах турнірів різних масштабів, які транслюють декілька онлайн-платформ і
В Національному музеї літератури вшанували видатну письменницю та історикиню Раїсу Іванченко. На творчий вечір, присвячений її 90-річчю, зібралися письменники, науковці, колишні
У Національному центрі «Український Дім» згадували Помаранчеву революцію. Знакову, доленосну в історії України. Двадцять років тому українці вийшли на Майдан, щоб
У київському парку «Наталка» Ольга Пономарьова, мобільний фотограф та контент-мейкер, провела бранч «Контент як СУПЕРсила». Зібралося понад два десятка учасників: SMM-спеціалісти,
Свою національну ідентичність ми відстоювали за всіх імперій: російської, австро-угорської, нацистської, радянської. Наукова праця Радомира Мокрика «Бунт проти імперії: українські шістдесятники»
Ця давня канадська традиція віщує неофіційний початок осені. Сягає корінням XVII століття – тоді французькі поселенці посадили яблуні у Нової Шотландії,
Документальний фільм від Netflix «Таємниці теракотових воїнів» розкриває захопливу історію однієї з найбільших археологічних знахідок – теракотових воїнів та могилу першого
Американська співачка Лана Дель Рей анонсувала свій десятий студійний альбом, названий «The right person will stay». Запевнивши фанатів, що він побачить
Близько тисячі меломанів зібралися у столичному ТРЦ «Гулівер» на концерті MELOVIN. Відомий український співак підкорив публіку харизмою. Виконував композиції наживо. І
Залишити відповідь