Міністерство оборони України започаткувало серію брифінгів, щоб ознайомити широку громадськість з культурою військової символіки та її особливостями. Спікером першого, який відбувся в Укрінформі, був полковник Ігор Непота, співробітник міністерського відділу розробки та впровадження військової символіки ЗСУ. За його словами, інформаційний цикл має привернути увагу українців до особливостей мілітарної культури, розповісти про організації та структури, котрі ту культуру творять та уособлюють.
– Кожна армія світу вирізняється своєю формою та символікою, – розповідає Ігор Непота. – Це питання постало також і перед нашими Збройними силами, особливо відколи України взяла рішучий курс на членство в НАТО. Нинішня уніформа військовослужбовця дає можливість ідентифікувати його за багатьма параметрами – від прізвища до роду військ.
Як наголосив експерт, головним елементом елітарного коду є герб військового формування Збройних сил України. Його символіка пов’язана з історією Українського війська, особливостями виконання завдань і бойових призначень та заслугами у захисті Української держави. Виключне право володіти таким гербом має Міністерство оборони України, Генеральний штаб ЗСУ, вищі навчальні заклади, військові частини та формування, яким присвоєне почесне найменування.
Знаковим елементом мілітарного коду є і Почесний прапор. По суті, це вид відзнаки військовослужбовців особливої частини, особистий склад якої виявив хоробрість, мужність і звитягу під час виконання бойових завдань і захисту незалежності та територіальної цілісності України.
Значущу роль відіграє і нарукавний знак. Ця нашивка символізує умовні характеристики та відповідні ознаки, поєднанні та виконані в єдиному художньому стилі. Знак використовують як офіційну емблему, як символ військової частини. Він може бути основним елементом герба військової частини або самостійним елементом для військових частин, не наділених правом використовувати герб.
– Існують головні вимоги до нарукавного знака, – пояснює полковник Непота. – Це єдиний художній стиль і збереження загальної кольорової гами.
Тут не повинно бути більше чотирьох кольорів. І стільки ж символів. Фахівці, які розробляють знак, акцентують зображальний ряд на видах зброї, символах роду військ (якір, пропелер, блискавка та ін.). Часто використовують міфічну символіку, зображення тварин.
Право на носіння нарукавного знака ухвалюють командування видів військ, командири військових підрозділів. Для військовослужбовців окремих батальйонів, полків, видів військ, бригад, управлінь. Також такі знаки носить особовий склад військово-навчальних закладів та органів військового управління.
Залишити відповідь