За даними ООН, розв’язана росією війна спричинила найбільшу хвилю міграції з часів Другої світової. З початку повномасштабної агресії росії зафіксовано понад 18 мільйонів виїздів українців за кордон. Серед європейських країн, які прийняли найбільше українців, Німеччина поступається лише Польщі.
Ірина Ерб, заступниця керівника відділу фінансів мерії німецького міста Петерсберг, розташованого у федеральній землі Гессен, розповідає про допомогу, яку надає українцям міська влада.
– Соціальна допомога та правила перебування біженців в усій Німеччині однакові, – пояснює пані Ерб. – Втім, Берлін та інші наші великі міста переповнені, а в нашій федеральній землі маленькі містечка, де більше можливостей знайти житло. Петерсберг – одне них. І воно дало прихисток близько двом сотням українських біженців.
– Мерія допомагає їм у пошуку житла та роботи?
– Все житло, яке є у віданні мерії, передали для проживання українських переселенців. І два гуртожитки для тимчасового перебування біженців: там мешкають переважно громадяни України. З роботою ж усе не так просто. Найскладніше питання – знання мови. Українці, які вільно розмовляють німецькою, а це меншість, як правило можуть знайти роботу. А без знання мови – це важко.
– На яку роботу все ж таки можна влаштуватися, не володіючи німецькою?
– Хіба що у підприємців, які самі розмовляють українською чи російською мовами. Зі знанням мови на рівні початківця можна працювати, наприклад, у ресторанній сфері помічником на кухні, водієм вантажівки чи займатись пакуванням або сортуванням товарів. В Німеччині дуже потрібні фахівці у сфері догляду за літніми людьми, але тут без знання мови ніяк.
– Могли б назвати приклади українських переселенців, яким пощастило з роботою у вашому місті?
– Маємо такий досвід. Наприклад, українка працює вихователькою у нашому дитсадочку. Оскільки зросла чисельність українських дітей, така допомога нам дуже потрібна. Є українець, який працює в комунальній службі: виконує певні господарчі роботи та допомагає підтримувати місто чистим.
– А реально громадянам України відкрити в Німеччині власний бізнес?
– У нас можна створювати бізнес незалежно від громадянства. У певних сферах потрібна наявність кваліфікації та її відповідність німецьким стандартам.
– Чи забезпечують українських біженців медичною допомогою?
– Біженці з України, які отримують соціальну допомогу, отримують і медичне страхування. Вони можуть звертатися до лікаря на загальних підставах. Деякі лікарі та медсестри розуміють українську мову, що значно полегшує комунікацію.
– В Україні знають і шанують зарубіжні волонтерські організації, як надавали й надають нашим переселенцям неоціненну і всебічну допомогу.
– Є така організація і в Петерсберзі. Це об’єднання кухарів. Його було засновано з іншою метою, але через особисті контакти з українцями ця організація переросла у щось більше. На початку війни в Україні волонтери організували на польсько-українському кордоні пункт гуманітарної допомоги. Там біженці могли перепочити, отримати теплі речі та поїсти теплих страв після довгої дороги. І нині об’єднання кухарів підтримує українських біженців в питаннях житла та працевлаштування.
Залишити відповідь