Підприємці наближають перемогу

«У перші тижні ворог повністю знищив наш склад зі всіма ліками, тоді ми не думали про збитки, ми думали про те, як забезпечити українців ліками, розповідає керівниця PR-відділу АТ «Фармак» Алла Позичанюк. До нас зверталися волонтери, лікарі, Міністерство охорони здоров’я. І ми почали зв’язуватися з нашими закордонними партнерами, просити їх про гуманітарну медичну допомогу. Купували власним коштом ліки, організовували транспортування їх в Україну, щоб не допустити медичного колапсу. І нам вдалося дуже швидко доставити ліків на 1.8 млн євро».

Більшість бізнесів України з початку повномасштабного вторгнення зазнало значних збитків. Фінансових, матеріальних. А головне – людських втрат. Директор департаменту соціальної відповідальності Міжнародної компанії у сфері харчових і агротехнологій «МХП» Павло Мороз розповідає, що багато хто з підприємства долучився до лав ЗСУ. Чимало з них тепер поранені, є ті, хто загинув, зник безвісти. Саме тому підприємство допомагає військовим та ветеранам через благодійний фонд «МХП Поруч». Облаштувало близько 100 укриттів у навчальних закладах, спільно із ГО «Добробат» працює над цифровізацією укриттів у багатьох адміністративних, медичних, комунальних установах, у ЦНАПах. Всередині підприємства вже утворилася своя культура внутрішнього донаторства для більшості фондів МХП, співробітників МХП, що постраждали або служать.

Павло Мороз зазначає, що підтримка України не повинна обмежуватися лише податками, адже державного бюджету вистачає лише для оборони. А от розвиток та відновлення міст і громад – це справа соціально відповідальних бізнесів.

Дехто із них ще від 2014 року спрямовує свої сили на допомогу. Зокрема, й компанія «АТБ», ініціативи якої сфокусувалися на допомозі ЗСУ, медичним закладам, переселенцям. В тому числі харчовими продуктами та товари першої необхідності. Є проєкти, що акумулюють кошти на закупівлю дронів та іншого військового оснащення. До них долучаються звичайні покупці «АТБ».

– До тридцятиріччя компанії, – розповідає начальник управління з корпоративних комунікацій «АТБ» Сергій Демченко, –  ми змогли об’єднати різні бізнеси України, щоб зібрати кошти нашим оборонцям та медичним закладам. Зуміли зібрати  близько 200 млн грн. Тепер ці кошти працюють на наш захист, на лікування й реабілітацію наших військових. Це була така трансформація, коли бізнес перетворив святкування свого ювілею на проєкт масштабного донату.

Вже тепер компанія працює над проєктами адаптування до роботи в мирних умовах, відновлення своєї мережі  на деокупованих територіях, створює умови для ветеранів, які повертаються і повертатимуться з фронту.

Деякі бізнеси вкрай важливі для нашої боротьби вже самим напрямом діяльності. Уже згадана компанія «Фармак» забезпечує країну ліками різного профілю. Її менеджмент, розуміючи всі ризики, та передбачаючи реалії воєнної агресії росії, завбачливо закуповував для виробництва сировину, аби у важкі часи не допустити дефіциту в аптеках. Нині ця суто мирна компанія закуповує для наших оборонців дрони, автівки, спорядження, облаштує укриття для населення. У 2022 році організовувала проєкт «Мобільні лікарі». На деокуповані території заїжджали мобільні групи, завдяки яким люди могли здати аналізи, пройти УЗД, обстежитися у низки лікарів, отримати безкоштовні ліки.

Важливою є й реабілітація важкопоранених. Як стверджує Алла Позичанюк, «фармаківці» вже з початку широкомасштабної війни зафіксували прикрий факт: кадровий голод в лікарнях. Нині 20 волонтерів з компанії «рекрутувалися» медичних закладах: допомагають з процедурами, оформлюють документи, виводять пацієнтів на прогулянки та організовують їхнє дозвілля.

– Ми бачимо, що в цих людей з’являється жага до життя, у них з’являються усмішки на обличчях. Вони подружилися з нашими людьми і, навіть, вже утворилася одна сім’я, – розповідає Алла Позичанюк.

Агрохолдинг «KSG Agro», прифронтовий ще від часів АТО, тож практикує підтримку сімей працівників, які боронять Україну, та мешканців селищ, де розташовані потужності підприємства. Холдинг співпрацює із місцевою владою і є одним із основних постачальників м’яса для регіону. Продуктами забезпечуються ТРО, ЗСУ та медичні заклади.

Згадуємо і внесок товариства «Відважних» – забудовників із Ірпеня, і працівників «Нової Пошти», які постачають гуманітарну допомогу, беруть участь у багатьох інших волонтерських проєктах.

Роль бізнесу у російсько-українській війні по праву неоціненна. Нині життєво важливо нарощувати допомогу, залучати до волонтерських, допомогових проєктів нових підприємців. А ми доконче маємо знати про цю діяльність бізнесу задля нашої перемоги. Знати і всіляко підтримувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company