Скільки разів передивлялися підліткові серіали про іноземні старші школи й університети та уявляли себе на місці Блер Уолдорф чи Рейчел Беррі? Мабуть, як і більшість наших студентів, – чимало. Щоправда, як та ж таки більшість, забороняємо собі навіть мріяти про те, щоб опинитися серед своїх у цьому заманливому товаристві. Бо ж як? Якщо ти вже вчишся в Україні, «паралелити» здобуттям другої вищої освіти закордоном? Важко, дорого!
Словом – неможливо.
А Марія Табунченко, дівчина з міста Світловодська, ризикнула і взялася втілювати свою мрію. Нині вона вивчає журналістику в одному із польських навчальних закладів. А до того ж уже впродовж чотирьох місяців навчається у Литві за програмою «Erasmus +», знайомиться з новими та цікавими людьми, отримує досвід у спілкуванні з іноземцями та багато подорожує. Вільно розмовляє англійською, російською, польською. І, звісно ж, українською.
– Маріє, чому ти вибрала для навчання саме Польщу?
– Вибираючи навчальний заклад, я сподівалася, що Польща дасть мені більше можливостей. Однією з них став для мене «Erasmus +». Це міжнародна програма обміну, яка допомагає учасникам дізнаватися нове про світ, про країну перебування та деталі навчання в ній. У мене не було широкого вибору серед країн-учасниць, а тому зупинилася на Литві.
– Дуже складна процедура?
– Загалом вступити було не складно, я подала заявку до навчального закладу і вже за декілька днів отримала відповідь. Було складніше з підготовкою необхідних документів, бо було потрібно багато роздруковувати, а ще отримати необхідні документи від мого університету.
– Чула, що студенти, які навчаються за програмою «Erasmus +» отримують стипендію. Можеш поділитися яка вона у тебе?
– Це правда, кожен учасник програми отримує стипендію. Її розмір залежить від країни та університету. Про розмір моєї стипендії – нехай це буде секретом.
– Але її вистачає на прожиття у Вільнюсі, на всі потреби?
– На жаль, для моїх потреб – ні, бо я люблю подорожувати, пізнавати світ. Але для першої необхідності – цілком вистачає.
– Як протікає процес навчання за програмою «Erasmus»?
– У Вільнюському університеті ми зосередженні на тому, аби більше довідатися одне про одного про наші культури, мови, звичаї тощо. А у Польщі вивчаємо нашу спеціальність, предмети, пов’язані з журналістикою.
– Такі спілкування корисні?
– Безумовно, тому що кожен із моїх приятелів і приятельок має свій бекграунд у житті і мені цікаво послухати про нього та зробити деякі висновки для себе. А литовці, то на перший погляд можуть здатися похмурими. Але поспілкувавшись упевнитеся: вони дуже доброзичливі і завжди раді допомогти та порадити.
– Є проблеми, живучи у Вільнюсі?
– Можу лише зазначити те, що у Литві дуже високі ціни, неспівмірні з рівнем життя литовців. Порівняно з іншими європейськими країнами Литва не може похвалитися високими темпами зростання.
– А чим заповнюєш вільний час?
– Почала працювати у литовському ресторані, тому багато часу на розваги не маю. Коли ж усе-таки випадає годинка, зазвичай іду з подругами на скупи, граю у боулінг.
– Вже маєш плани після навчання?
– Хотілося б і далі подорожувати світом – дізнаватися нове про інші культури.
Залишити відповідь