Плюс «Erasmus +»

Скільки разів передивлялися підліткові серіали про іноземні старші школи й університети та уявляли себе на місці Блер Уолдорф чи Рейчел Беррі? Мабуть, як і більшість наших студентів, –  чимало. Щоправда, як та ж таки більшість, забороняємо собі навіть мріяти про те, щоб опинитися серед своїх у цьому заманливому товаристві. Бо ж як? Якщо ти вже вчишся в Україні, «паралелити» здобуттям другої вищої освіти закордоном? Важко, дорого!

Словом – неможливо.

А Марія Табунченко, дівчина з міста Світловодська, ризикнула і взялася втілювати свою мрію. Нині вона вивчає  журналістику в одному із польських навчальних закладів. А до того ж уже впродовж  чотирьох місяців навчається у Литві за програмою «Erasmus +», знайомиться з новими та цікавими людьми, отримує досвід у спілкуванні з іноземцями та багато подорожує. Вільно розмовляє англійською, російською, польською. І, звісно ж, українською.

Маріє, чому ти вибрала для навчання саме Польщу? 

– Вибираючи навчальний заклад, я сподівалася, що Польща дасть мені більше можливостей.  Однією з них став для мене «Erasmus +». Це міжнародна програма  обміну, яка допомагає учасникам дізнаватися нове про світ, про країну перебування та деталі навчання в ній. У мене не було широкого вибору серед країн-учасниць, а  тому зупинилася на Литві.

– Дуже складна процедура? 

 Загалом вступити було не складно, я подала заявку до навчального закладу і вже за декілька днів отримала відповідь. Було складніше з підготовкою необхідних документів, бо було потрібно багато роздруковувати, а ще отримати необхідні документи від мого університету.

– Чула, що студенти, які навчаються за програмою «Erasmus +» отримують стипендію. Можеш поділитися яка вона у тебе?

– Це правда, кожен учасник програми отримує стипендію. Її розмір залежить від країни та університету. Про розмір моєї стипендії – нехай це буде секретом.

Але її вистачає  на прожиття у Вільнюсі, на всі потреби?

– На жаль, для моїх потреб – ні, бо я люблю подорожувати, пізнавати світ. Але для першої необхідності – цілком вистачає.

– Як протікає процес навчання за програмою «Erasmus»?

– У Вільнюському університеті ми зосередженні на тому, аби більше довідатися одне про одного про наші культури, мови, звичаї тощо. А у Польщі  вивчаємо нашу спеціальність, предмети, пов’язані з журналістикою.

– Такі спілкування корисні?

– Безумовно, тому що кожен із моїх приятелів і приятельок має свій бекграунд у житті і мені цікаво послухати про нього та зробити деякі висновки для себе. А литовці, то на перший погляд можуть здатися похмурими. Але поспілкувавшись упевнитеся: вони дуже доброзичливі і завжди раді допомогти та порадити.

– Є проблеми, живучи у Вільнюсі?

– Можу лише зазначити те, що у Литві дуже високі ціни, неспівмірні з рівнем життя литовців. Порівняно з іншими європейськими країнами Литва не може похвалитися високими темпами зростання.

– А чим заповнюєш вільний час?

Почала працювати у литовському ресторані, тому багато часу на розваги не маю. Коли ж усе-таки випадає годинка, зазвичай іду з подругами  на скупи, граю у боулінг.

– Вже маєш плани після навчання?

Хотілося б і далі подорожувати світом – дізнаватися нове про інші культури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company