Нині кожного з нас беруть приступом негативні емоції: тривога, переживання, сум, зневага, гнів… Загрожуючи стресами, нервовими зривами, депресією…
Як звільнитися од того тягаря, не зашкодивши собі та близьким? Один із способів – змити його сльозами. Очевидно, це мав на увазі мудрий Овідій стверджуючи: «Є насолода і в сльозах».
Пережити моменти очищального катарсису допоможуть фільми, сюжет яких не залишить байдужим жодного глядача.
1. «Хороші діти не плачуть» (2012)
Шестикласниця Еккі – звичайна школярка, дівчина-бунтарка. Обожнює футбол, навіть попри запевнення її однокласника Йоепа, з яким у неї доволі натягнуті стосунки, що футбол лише для хлопців. Напередодні футбольного турніру, який організувала їх учителька, Еккі ставлять страшний діагноз – лейкемія. Вірячи, що хворобу можна побороти, дівчина разом з батьками та друзями продовжує радіти життю та займатись улюбленою справою. Згодом Еккі поїхала до тренувального табору, щоб готуватись до турніру, де між нею та Йоепом зароджуються почуття. Проте там стан дівчинки погіршується, вона потрапляє до лікарні, і там довідується новину…
2. «Опівнічне сонце» (2018)
Кеті Прайс – «нічна» дівчина. Удень вона сидить у кімнаті з затемненими вікнами, а вночі пише пісні для гітари й інколи співає їх на залізничній станції недалеко від будинку. Чому так? В усьому винен меланоз – смертельна хвороба, яку Кеті діагностували ще з дитинства. Уся небезпека полягає в сонячному світлі: потрапивши на шкіру, воно автоматично запускає в організмі дівчини незворотні процеси. Незворотні і фатальні…
Єдиний цілющий промінчик світла, який є у її житті, – Чарлі. У цього хлопця Кеті закохана ще з дитинства. Щодня минав її будинок, жодного разу не помічаючи, хто ховається за затемненим вікном. Аж ось у день 17-ліття Кеті, дівчина випадково зустрічається з Чарлі, і між ними спалахує іскра. Кожне нічне побачення закоханих – озивається неперебутнім щастям… Є лише одне жахне «але»… Кеті приховувала свій діагноз, хотіла бути для Чарлі звичайною дівчиною. Все змінила зустріч на березі моря, яка так захопила дівчину, що та втратила відчуття часу і таки на мить потрапила під сонце…
3. «Так близько до горизонту» (2019)
1999 рік. Джесіка святкує своє повноліття і вступає у доросле життя. Але що з ним робити, не знає. Аж ось, гуляючи з подружками, дівчина знайомиться з Денні Тейлором – молодим, успішним та красивим спортсменом і моделлю. Зрозуміло, що в такого хлопця важко не закохатися! І все б чудово, але Денні досить холодно ставиться до Джесіки і навмисне відштовхує її, при цьому виявляючи свою зацікавленість до неї. Дівчину це бентежить, але вона вперто намагається зрозуміти, що ж відбувається з хлопцем. Та чи буде вона задоволена, коли довідається правду?..
4. «Життя за рік» (2020)
Чи можливо прожити життя за рік? Ви скажете, ні. А знаючи, що вам якраз і вділено отой рік життя?
Дерін – хороший хлопець, виховується в багатій сім’ї і намагається відповідати «батьківським стандартам». Ізабель – бунтарка з бідного району, яка не цінує життя, бо знає, що в неї рак. Здавалося б, як такі цілковито різні люди могли зустрітися? Відповідь проста: випадково…
Усе трапилось на концерті: Дерін хотів купити в Ізабель білети, а та грубо йому відмовила й утекла. Через деякий час хлопець випадково помічає дівчину, схожу на Ізабель, але з іншим кольором волосся. Як виявилось, це була «та сама дівчина з концерту». Дерін закохується в незнайомку, намагається зблизитися з нею, проте вона різко відхиляє всі його наміри. Коли ж випливає правда і Дерін дізнається про діагноз Ізабель, він розуміє, що має зробити все можливе, аби цей останній рік став для неї справжнім життям…
5. «Хмари» (2020)
Обережно, в основі сюжету лежать реальні події!
Бувають дні, коли доля приносить тобі жахливі новини: твоє завтра може не настати… Саме такий «сюрприз» і трапився з Заком – надзвичайно талановитим хлопцем з доброю душею. Лікарі діагностували йому остеосаркому – рідкісний рак кісток. Хвороба, на жаль, прогресує реактивно. За той короткий час, який відвела йому доля, Зак хоче зробити щось таке, що нагадуватиме всім про нього. Дізнавшись про наміри хлопця, його друзі та рідні всіляко допомагають йому. І згодом здійснилася Закова мрія: йому пощастило записати свій музичний альбом у професійній студії, де він знайшов і своє кохання. Кульмінаційним у його житті став випускний вечір, який назавжди залишиться в серцях його найрідніших людей…
Фільми, які змушують усерйоз задуматися про швидкоплинність і непередбачуваність нашого життя. А отже, безумовно, допомагають його цінувати.
Залишити відповідь