«Я оголошую ТікТок-революцію!» Проєкт «Галас» докорінно змінив правила гри в українському ТікТокові
Суспільство формується під активним маніпулятивним впливом соціальних мереж. Вони найчастіше стають головним джерелом інформації для молоді. На жаль, це може призвести до непередбачуваних наслідків: зманіпульовані факти – теж дієвий інструмент інформаційної війни.
Чому так відбувається? Бо соціальні мережі, зокрема TikTok, швидко адаптуються до кліпового сприйняття інформації аудиторією. Уявіть: за 15 секунд перебрати на себе увагу, щоб саме вас помітили, почули і побачили у цьому різноманітті контенту.
Минають ті часи, коли соціальні мережі використовували лише як відпочинково-розважальний майданчик. Нині це платформа для органічного продажу інфопродуктів, товарів, послуг… З появою соцмереж у нашому житті правило п’яти рукостискань стало діяти майже зі швидкістю світла: достатньо опублікувати одну сторіз, щоб привернути увагу громадськості до проблеми та гучно заявити свою позицію.
Саме так й формується медіакод нації – через призму небайдужих, сталих та рішучих реформаторів з нового покоління українців, котрі не бояться галасувати та розбурхувати свідомість нації. TikTok нині заполонив молоду аудиторію: тут формуються світогляд та соціальна позиція майбутнього України. У цьому духовному формотворенні популяризація української мови – серед пріоритетів.
Данило Гайдамаха, перший українськомовний тіктокер з понад стотисячною авдиторією, оголосив ТікТок-революцію. Наголошує: «Українці не бачать історій успіху, саме тому українськомовного контенту в цій соціальній мережі немає!».
– У моїй роботі вражаюче і магічне абсолютно все, – розповідає Данило. – Стільки історій, про які можна розповідати годинами. Мої подорожі містами України… Я чую мову, якою говорять у Харкові, Івано-Франківську, Львові, Києві – в різних містах України свідомі люди попрацювали над собою і звільнилися від ярма «зросійщення», зробили вибір на користь України. Я чую однакову мову, відчуваю єдині інтереси, розумію, що Україна розвивається монолітно й рівномірно, здорово. Коли не заважають ззовні, наші тоді люди легко знаходять між собою спільну мову, незалежно від місця проживання.
Через діяльність в Інтернеті реальні люди роблять великі зміни у своєму житті. Переходять на українську мову, розвиваються й кардинально змінюються. Усвідомлення, що і ти допоміг комусь змінитися, зробити свій усвідомлений вибір на користь української мови, надихає.
Дуже допомагає взаємодія з відомими медійними особистостями. Вони приходять на наші шоу, проєкти, усіляко підтримують.
А комунікація з хейтерами та людьми, які не сприймають мою позицію, лише зміцнює думку, що рухаюся правильним шляхом.
– Даниле, розпочинаючи «ТікТок-революцію», мали сумніви, чи заручиться вона суспільною підтримкою?
– Перед тим як публічно оголосити «Тікток-революцію» (так ми назвали процес масового знеросійщення цієї соціальної мережі), я вже бачив результати своєї роботи. Бачив, що реально впливаю на цю соціальну мережу, навіть змінюю правила гри у ній. З’явилися українськомовні тіктокери, які об’єдналися в спільноту «Галас». З цією спільнотою цілковито гарантовано, закономірно матимемо ще більший відгук та вплив. Тому сумнівів, що починаємо успішну справу, не було.
– Після створення проєкту «Галас» Ви обіцяли, що українці не впізнають стрічку ТікТок. Вдається реалізувати цю обіцянку?
– Учасники «Галасу» цілковито різні. Мені здається, що кожен користувач TikTok з України може знайти серед нас саме того блогера, котрий імпонуватиме його вподобанням. Ніколи ніхто з нас не робив прямих закликів на кшталт «говори українською, бо це класно», або «став лайк, якщо любиш Україну», чи «підпишись, якщо ти патріот».
Ми ніколи не нав’язуємо наші ідеї, завжди це робимо якось неординарно, «під соусом» того, що зараз трендове, стильне й свіже. Саме такий підхід видається найпродуктивнішим – коли свої ідеї передаєш через цікавий контент. Після місяця роботи проєкту «Галас» ми вже бачили, що контент в стрічці ТікТок докорінно змінився. Тоді якраз запустили флешмоб: українці почали знімати свою стрічку ТікТок, демонструючи, що вона в них абсолютно українськомовна. Ось цей феномен, коли в один момент українці побачили тільки українськомовні відео, ми пов’язуємо саме з появою нашого проєкту. Нам вдалося це зробити!
– Плануєте розширити команду українськомовного реаліті? Чи «Галас» так і залишиться «першопрохідцем» українського ТікТоку, який прокладатиме шлях контентмейкерам?
– «Галас» постійно розширюється, це зумовлено стрімким збільшенням сегменту українського ТікТоку, який невпинно змінюється. З’явилися нові українські тіктокери, яких нам буде цікаво бачити у проєкті. Тому вже у спецвипуску про Лесю Українку до нас долучилися три нових учасники – тепер нас десятеро однодумців. Ясна річ, надалі розширюватиметься знімальна команда, організаційна, адміністративна, яка завжди лишається за кадром. Бо будь-який проєкт, якщо він успішний, має здатність масштабуватися. Будемо неодмінно рости! Як мінятимемо формат, які нові способи подавати контент вигадаємо? Час покаже, треба спостерігати за проектом. Але він точно не буде статичним, розвиватиметься й дивуватиме молоду аудиторію ще і ще.
– Якби трапилася нагода звернутися з посланням до молодих українців, на всіх континентах планети сущих, – що б Ви їм сказали?
– Вірте в Україну та її народ, вірте в захисників, героїв України, не давайте собі зневірюватися та впадати у розпач! Україна восторжествує, це відбудеться неодмінно, бо за нами правда!
Можливо, цей процес повільний, але він невідворотній. У сучасному житті ми цінуємо радикальність, швидкість, щоб питання вирішувалися тут і зараз. Але для історії та епоха, яку переживаємо, – це всього лише мить. І вона неодмінно завершиться торжеством України. Завдяки кожному із нас, нашій вірі в цей процес. Доки живемо з цим світлом віри, Україна рухатиметься вперед.
Поділюся слоганом свого життя: «Україна починається з тебе!». Це слова В’ячеслава Максимовича Чорновола. Якщо кожен українець відчує, зрозуміє, що хоче мати незалежну Україну, він у своїх діях теж буде незалежним українцем. Це стосується абсолютно всіх сфер нашого життя!
* * *
Молодь творить новітні українські медіа. За допомогою соціальних мереж нагадує про потужні глибини нашого етнічного коріння, популяризує українську мову, не боїться голосно заявити про свою позицію, скликає однодумців, формує медіакод українського народу.
Залишити відповідь