Рабська павутина

І міжнародна, й українська статистики щодо торгівлі людьми цілком виправдано наганяють жах. Цей кримінальний бізнес за прибутковістю на другому місці після торгівлі наркотиками. За даними міжнародних організацій, у рабстві нині – від 27 до 40 мільйонів осіб.  В Україні найпоширенішими є трудова експлуатація, а також примусове і сексуальне рабство та торгівля органами.

На цьому торжищі не існує жодних обмежень – ані вікових, ні статевих, ні соціальних, ні освітніх. Будь-хто може опинитися у рабській павутині.

Сьомий рік поспіль в Україні проходить захід під назвою «Хода за свободу». Цього року він відбувся в Києві та у багатьох обласних центрах. Через соціальні мережі світом шириться занепокоєння масштабами цього лиха: до протестів проти работоргівлі і примусової експлуатації людей  активно долучилося понад 85 мільйонів учасників акції.

Громадська організація «Хода за свободу» покликана розширювати обізнаність населення з питань протидії торгівлі людьми. Для цього щороку й організовують згадану акцію, головним атрибутом якої стала парасоля – символ свободи. Кожна людина, яка зазнала цього лиха, може отримати безкоштовну допомогу та соціальні послуги. Національна сервісна служба України створила курси для територіальних громад, щоб посадові особи (сільські голови, заступники керівників громад та ін.) особисто розуміли, наскільки глобальною є проблема торгівлі людьми.

Також для представників обласних та районних державних адміністрацій спільно з Міжнародною організацією з міграції створено тематичний курс. 150 зацікавлених осіб детально та глибоко ознайомилися з усіма способами та нюансами торгівлі людьми.

За словами заступника начальника управління департаменту міграційної поліції Юрія Ганащука, якщо раніше у кримінальних зведеннях було більше тих,  хто постраждав від сексуального рабства, то нині все більше фіксується фактів утягування осіб до злочинної діяльності, зокрема використання їх у наркотрафіку чи перевезенні нелегальних мігрантів. Такі схеми злочинів ретельно готуються, вони не мають кордонів.

За дев′ять місяців поточного року Національною поліцією викрито понад 200 фактів торгівлі людьми. З початку року припинено діяльність 24 злочинних угруповань, які діяли у сфері експлуатації людей та торгівлі людьми. Цього літа завдяки взаємодії з правоохоронними органами Греції, Італії та Туреччини до суду надіслали кримінальне провадження щодо учасників угруповання, яке вербувало українських громадян.

«Ми будемо робити все, щоб наші люди якомога менше відчували себе незахищеними, дбатимемо про безпеку  наших громадян та іноземців, –  обіцяє Юрій Ганущак. І додає: – Важливо попередити злочин, адже це набагато легше, аніж потім рятувати людину та повертати її до звичного життя. Для цього створюємо освітні проєкти, які мають ознайомити школярів та студентів з небезпекою торгівлі людьми. За соціологічними дослідженнями, підлітки є надзвичайно вразливою категорією населення,  потребують пильної уваги. Міністерство освіти спільно з органами місцевого самоврядування щороку долучаються до Європейського дня протидії торгівлі людьми, проводять інформаційно-просвітницькі заходи. У навчальних закладах не перший рік впроваджується програма «Особиста гідність, безпека життя, громадянська позиція». Для учнів старших класів видано посібник «Живи вільно», розроблений громадською спілкою «А21 України». Він акцентує увагу на головних аспектах торгівлі людьми».

Голова правління Громадської спілки «А21 Україна» Юлія Саченко впевнена, що спільними зусиллями вдасться вдосконалити ідентифікацію постраждалих від торговців людьми, збільшити кількість людей, які отримають якісний комплекс соціальних послуг. І, безумовно, виявити та суворо покарати усіх причетних до цих злочинів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company