росія нищить довкілля України

Українська громадська організація «Екодія» зафіксувала понад 200 екоцидів, спричинених російською загарбницькою війною.

– Від варварства російської вояччини страждають практично всі регіони України, – констатує керівниця відділу клімату організації Євгенія Засядько. – Повну картину шкоди навколишньому середовищу можна буде отримати лише після закінчення війни.

Лісові злочини російських окупантів

Ірпінь – мальовниче та зелене прикиївське місто.

– Ці місця, повні спогадів: Ворзель, Ірпінь, Буча, ліси, свіже повітря, для мене це пов’язано з відпочинком, – зауважив голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Олег Бондаренко, відвідавши нинішній Ірпінь.

Упродовж кількох тижнів березня 2022 року ці терени перебували під контролем рашистів. Згодом про Приірпіння почув світ: саме тут окупанти коїли жахливі звірства проти мирного населення. За даними поліції Київської області, після відступу росіян у цих містах і селах виявили щонайменше 1200 тіл мирних жителів. Принаймні 290 з них знайшли в Ірпіні, – повідомив міський голова.

На додачу до людських жертв і зруйнованих будівель, русня також залишила по собі випалену землю, зруйновані ракетами, поламані або вирвані дерева, кинуту, перетворену на металобрухт військову техніку.

Місцева влада заборонила людям ходити до лісу.

– У нас тут гарний ліс, але цього року не буде ані прогулянок, ані грибів, ані ягід, нас не пускають через міни та нерозірвані ракети, – не приховує гіркоти місцева мешканка Ірпеня Анжеліка Коломієць.

Травень 2022 р. Ліс біля Ірпеня

Не так давно на сході та півдні України супутникові знімки фіксували значні масиви лісових пожеж, спричинених вибухами. Ситуація ускладнилася, бо екстрені служби, працівники лісового господарства та армія не могли швидко дістатися до вогню.

Забруднене повітря

Протягом березня 2022 року (переважно 10-18 березня) російські агресори знищили на сході України великі об’єкти металургії та хімічної промисловості. Найбільшої руйнації заподіяно комбінатові «Азовсталь», Авдіївському коксохімічному заводу, Лисичанському нафтопереробному заводу, ПАТ «Сумихімпром». Саме тому ці підприємства стали небезпечними центрами забруднення довкілля.

Витік аміаку та інших хімічних речовин, важкі метали та отруйні речовини з ракет, військової техніки та відпрацьованих боєприпасів забруднюють родючі ґрунти України.

30.05.2022. Хмара аміаку у Бахмутському районі

Удар по популяції тварин

Національний природний парк «Тузлівські лимани» поблизу Одеси зазвичай є притулком і гніздів’ям для десятків видів птахів. Цього року більшість пернатих не звили тут звичних гнізд, розповів біолог та керівник наукового відділу парку Іван Русєв. За його оцінками, російські війська скинули на парк близько 200 бомб.

– Всі живі істоти відчувають вплив цієї агресивної війни, – зауважив біолог, додавши, що ті кілька птахів, яким вдалося висидіти пташенят, тепер не можуть їх належним чином годувати.

За словами керівника наукового відділу, цей район славиться своїми білими та далматськими пеліканами. Зазвичай їхня популяція тут нараховує близько 1500 особин.

– А зараз є лише декілька птахів, – бідкається експерт.

В Азовському морі масово гинуть риба і дельфіни. «Такі явища притаманні Азову в період аномальної спеки в липні. З урахуванням температури та сезону початок мору риби може свідчити лише про наявність хвороби в морській воді»,– повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

20.06.2022. Початок мору дельфінів у Маріуполі

Загрози

Для більшості українців забруднення природи не є нині першорядною проблемою, коли на кону поставлено майбутнє України, а люди щодня гинуть у жахливій війні. Проте ця біда несе свою смертельну загрозу.

Центр екологічних ініціатив створив інтерактивну карту інцидентів по всій Україні, згрупувавши їх за типом ушкодження, включно із ядерним та хімічним забрудненням, небезпечними відходами тваринництва, деградацією наземних і морських екосистем.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець зазначив, що нашу країну долучили до європейської програми «Life», яка оперує величезним бюджетом і фінансує проєкти, спрямовані на захист довкілля та клімату.

Вім Цвіненбург, лідер проєкту гуманітарного роззброєння в голландській миротворчій організації «PAX» повідомив: міжнародні організації тепер зосереджують більше уваги на екологічній шкоді, завданій збройними конфліктами. «Ми побачили в Іраку та Сирії, що забруднення навколишнього середовища, викликане війною, може становити серйозні ризики для здоров’я людей», – попередив експерт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company