Експерти з Українського інституту майбутнього – директор економічних програм Анатолій Амелін та консультант з економічних питань Юлія Самаєва – скликали в агентстві «Інтерфакс-Україна» журналістів, аби повідати їм, як запобігти мільярдним втратам національної економіки через трудову міграцію наших людей. Навели сумну статистику: потік мігрантів з України обраховується сотнями тисяч, більшість наших заробітчан обирають чужину місцем пожиттєвого осідку, і що найтривожніше – серед шукачів кращої долі переважає молодь.
Причини на поверхні.
По-перше, лише 10 відсотків випускників вишів, які навчалися державним коштом, працюють за спеціальністю: бракує робочих місць. А якщо вони і є, то зазвичай з мізерною зарплатнею: для виживання – не для життя.
По-друге, більшість українців з вищою освітою є «ласим шматком» для ЄС і навіть Північної Америки, особливо, коли там розуміють, що до них просяться справжні професіонали своєї справи, яких у вільному світі цінують і шанують. За таких умов молодий фахівець, ще й зі знанням англійської зазвичай не довго міркуватиме на роздоріжжі: займатися улюбленою справою вдома, але за копійки, або ж робити те саме на чужині, але за гідну винагороду.
І нарешті по-третє: багато активних людей, котрі прагнуть мати власний бізнес, беручись до справу, раптом розуміють: їм у рідній державі просто не дадуть працювати і розвиватися – душитимуть податками, перевірками змушуватимуть «схематозити». І їдуть закордон – просувати свої ідеї, удосконалюватись і багатіти. А західні країни-роботодавці добре розуміючи всі ці нюанси наших «труднощів», охоче надають вигідні пропозиції тим українцям, у яких вельми зацікавлені. В полі зору іноземних кампаній – наші фахівці 25-ти –40 років: їм створюють необхідні умови для проживання і роботи, гарантують медичне страхування та соціальні заохочення.
А як бути Україні? Чи можна не адміністративними, а економіко-соціальними важелями зменшити цей загрозливий відтік молодих умів? Посланці Українського інституту майбутнього заявляють, що розробили план дій, здатний змінити на краще міграційну ситуацію в країні. Що це за план, які його основні постулати? Ініціатори пресконференції не вдавалися у такі деталі. Запевнювали, що це окрема і глибша тема наступної розмови.
Тільки б не звели усі ці добрі наміри до банальної рекламної медійної балаканини.
Залишити відповідь