У серці Шотландії зародилася благодійна організація, яка стала не просто джерелом фінансової допомоги, а справжнім символом солідарності та підтримки України. «Sunflower Читати далі…
У час тяжких випробувань для країни кінематографісти взяли на себе місію самовидців – фіксуючи доленосні моменти історії та відображаючи реальні події. Читати далі…
Культурний простір середмістя Вінниці збагатився книгарнею «Герой». Її відкриття ініціювали батьки та старша сестра журналіста й військового Миколи Рачка, який 2022
Інтегрування української молоді у навчальні заклади закордоном стало справжнім викликом для наших «зовнішньо-переміщених осіб». Мовний бар’єр, психологічне та й ментальне адаптування
На початку повномасштабного вторгнення потреба перебувати в бомбосховищах та телефон як єдиний спосіб виходу «в світ» зробили свою справу: сайти онлайн-медіа
В епоху соціальних мереж таргетована реклама зустрічається постійно. Instagram і TikTok самі пропонують сторінки, де можна знайти потрібні товари чи послуги.
Травень 25, 2023Дар'я ГОРІШНЄВА, студентка ІV курсу факультету журналістики Київського університету імені Бориса ГрінченкаКоментарів немає
Понад дві тисячі грузинів нині воюють в Україні з московською навалою. Їх найбільше з-поміж вояків-іноземців, котрі пліч-о-пліч з українцями стали на наших рубежах супроти рашистської орди. 36 шляхетних синів Сакартвело полягли в боях. За що ж воюють безстрашні витязі на далекому від Грузії Донбасі, Запоріжжі? Відповідь на це доленосне запитання дає медіапроєкт «Скріплені кров’ю» – однойменні книжка-хроніка Олександра Кучерука і документальний фільм Олега Манчури.
Проєкт представили у День Європи. Ініціювали цей захід в Укрінформі ГО «Український меридіан», ТРК «Свобода FM», видавництва «Пропала Грамота» і «Євразія-Медіа». Приурочивши до 105-річчя від дня проголошення Української та Грузинської держав у 1918 році. І назвали цю зустріч із пресою «екскурсом в історію українсько-грузинських військових і культурних відносин».
За словами редактора книжки Ростислава Мартинюка, ця праця висвітлює унікальний феномен грузинського добровольчого руху в Україні з 2014 року. Особлива її місія – увічнити мартиролог героїв, які загинули в Україні за українську і грузинську державність.
Учасникам презентації представили два епізоди документального фільму: «Від Абхазії на Запоріжжя» та «Від Криму до Абхазії».
Обговорення видалося жвавим.
– Книжка і фільм унікальні, – зазначив експерт-міжнародник Дмитро Левусь. – Вони демонструють великий задум – безперервність традиції українсько-грузинських зв’язків. І особливу роль у цьому мілітарики.
Олег Манчура розповів, що творив свій фільм на фронті, в місцях розташування грузинських добровольців. А ще спілкувався з їхніми родинами у Грузії та Бельгії. Документальна стрічка тісно переплела воєнні події у Грузії 2008 року та участь грузинських військових у російсько-українській війні від 2014 року.
– Цей проєкт –з двома крилами: з книжки виник фільм, – зауважив режисер. – Книжка більше академічна, документальна. Фільм – радше персональний, там є особистий погляд, оскільки я вперше потрапив в Грузію в 2008 році.
Їхав, як і більшість українців, за гарною кухнею, гостинністю цього народу, а потрапив на війну… Це кіно – не тільки про військовий сенс, а й про поєднання українських і грузинських родин, і не тільки тепер.
– Я казав, що воюю за Грузію, але потім у мене народився маленький син, я створив сім’ю з українкою, полюбив Україну, як рідну, – поділився сокровенним один із головних героїв фільму, засновник грузинського підрозділу в Інтернаціональному легіоні оборони України Заза Нануашвілі. – Тепер можу від усього серця сказати: я воюю і за Україну. За Грузію і за Україну.
Заза наголосив, що «свою землю потрібно забирати», та поділився планами по завершенню війни в Україні поїхати захищати Грузію.
Модератор заходу Ростислав Мартинюк пообіцяв, що книжка «Скріплені кров’ю» незабаром вийде «досить великим тиражем», а фільм демонструватиметься на українських телеканалах і в Європарламенті.
«Що після перемоги?» – насамкінець запитали у спікерів журналісти.
– Чорне море буде грузинським і українським,– запевнив Дмитро Левусь.
– росія не має існувати,буде перемога цивілізації над ордою, – додав політолог Олег Лісний.
Волонтерці з організації «Сміливі відновлювати» («Brave to rebuild») Вікторії Мішурі 20 років. З теми, як вона долучилася до «Сміливих» починається наша
У київському парку «Наталка» Ольга Пономарьова, мобільний фотограф та контент-мейкер, провела бранч «Контент як СУПЕРсила». Зібралося понад два десятка учасників: SMM-спеціалісти,
Цю сімейну легенду початку ХІХ сторіччя про Андріївський узвіз почув нещодавно від шановного пенсіонера з Херсонщини Олега Анащенка, якого теперішнє лихоліття
Свою національну ідентичність ми відстоювали за всіх імперій: російської, австро-угорської, нацистської, радянської. Наукова праця Радомира Мокрика «Бунт проти імперії: українські шістдесятники»
Ця давня канадська традиція віщує неофіційний початок осені. Сягає корінням XVII століття – тоді французькі поселенці посадили яблуні у Нової Шотландії,
Документальний фільм від Netflix «Таємниці теракотових воїнів» розкриває захопливу історію однієї з найбільших археологічних знахідок – теракотових воїнів та могилу першого
Близько тисячі меломанів зібралися у столичному ТРЦ «Гулівер» на концерті MELOVIN. Відомий український співак підкорив публіку харизмою. Виконував композиції наживо. І
Залишити відповідь