Несподіваний подарунок днями зробив посполитим Тернопільщини голова ОДА Степан Барна. До їхніх осель поштарі доставили спецвипуск обласної газети «Свобода». Безплатно! Хоча 100-тисячний наклад видання, яке ще перебуває під егідою облради та облдержадміністрації, мабуть, обійшовся платникам податків у чималі гроші. Та, може, справа того була варта?
Спецвипуск присвячувався знаменній події – третій річниці перебування пана Барни на посаді голови ОДА. Тому виникла нагальна потреба донести до найширших верств населення (аби краще запам’ятали, уміщено аж два десятки світлин із ликом керівника) інформацію про «здобутки та досягнення, перспективу розвитку області на майбутнє…»
Скажімо, в сфері культури: «Розпочато реформу бібліотечної мережі, яка полягає не лише у збереженні закладів, а й у створенні бібліотек нового взірця з доступом до сучасних мережевих технологій».
Вельми оптимістична прокламація. Як «зберігатиме» ті заклади, ювіляр повідав недавно на нараді в ОДА: «Ми вважаємо, що сьогодні іншого шляху, як об’єднувати шкільні і сільські бібліотеки, немає. Бо ні одна, ні інша не виконують функції бібліотеки. Маємо йти тим шляхом, щоб зосередити бібліотечні фонди в одній бібліотеці і за рахунок зекономлених коштів поповнювати ці фонди – передплачувати газети та журнали, проводити інтернет, встановлювати комп’ютерні системи. Ми повинні рухатися в ногу з часом, а не залишатися в минулому столітті».
Отже, рухаємося, просуваємося. Сунемося. Обтяжливими для подальшого поступу стали не лише 805 бібліотек у сільській місцевості з 5-мільйонним книжковим фондом. Виявилося, що майже 10 тисяч квадратних метрів для обласної універсальної наукової бібліотеки, спорудження якої розпочалося ще у 80-х роках ХХ століття, – нечувана розкіш для нинішнього ХХІ-го. Зайве це людям.
Директор департаменту культури, релігій та національностей облдержадміністрації Григорій Шергей так і заявив: «Гадаю, на задумі з бібліотекою уже потрібно ставити крапку. Надто багато коштів потрібно, щоб цей довгобуд привести до пуття. Простіше продати з аукціону інвестору, якого зацікавить об’єкт у самому центрі міста. Виручених коштів має вистачити на реконструкцію діючої бібліотеки та прибудову до неї. Для цього необхідно довгобуд перевести з державної власності на баланс обласної або міської ради, а потім знайти інвесторів, які б взяли участь в аукціоні».
На сесії депутати обласної ради погодилися передати незавершене будівництва Тернопільської обласної державної бібліотеки з державної до комунальної власності міста. А міська рада, щоб «ефективніше» використати 5-поверхове приміщення, начебто планує розмістити там Центр надання адміністративних послуг, інші служби…
Про книгозбірню вже й не згадують.
Тим часом прилегла до неї територія спішно забудовується, адже земельні ділянки передано підприємцям під так звані інвестиційні угоди. Тернополяни сумно жартують: тепер незавершене будівництво бібліотеки можна показувати туристам, як римський Колізей. Та тільки чи зобразить це архітектурно-будівельне диво у кольорі, ще й багатотисячним тиражем місцева преса – скажімо, у спецвипуску на честь п’ятирічки перебування при губерніальному кермі скромного, але сіятельного пана Степана? І чи відбудеться сама п’ятирічка?
Залишити відповідь