– Цей проєкт об’єднує всі студентські радіо і подкасти України, – так Анеля Заяць, PR-менеджер, почала розповідь про те, як творилося їхнє «Stud Radio». – Наша організація «MJoy Multimedia» займається комплексним мультимедійним та аудіопродакшином. У цій царині ми з 2002 року, тож маємо великий досвід. А з 2009 року взялися за онлайн-радіомовлення та відеопродакшн. Уже запустили близько 30-ти онлайн-радіостанцій по всій Україні. Зокрема під замовлення громадських організацій та різних сфер бізнесу: «ОККО radio», «Ego Radio» (для мережі «Pizza Celentano»), «Urban Space Radio», «Різдвяне Радіо», «Радіо Накипіло» тощо.
– Як виникла ідея створити студентське радіо?
– Настав час, коли захотілося ділитися досвідом радіовиробництва, зокрема як створювати FM- та онлайн-радіо. А хто ж потребує практичних знань більше за студентів? Раніше ми вже запустили студентське радіо – «Radio 412» для Українського Католицького Університету у Львові. Це наштовхнуло нас на думку, що потрібно дати можливість усім студентам, незалежно від університету, доєднатися до студентського радіо. Так виникла ідея створення «Stud Radio».
Нині у нас працює команда із семи університетів України: створює та вдосконалює онлайн-стрім, веде телеграм-канал, займається SMM-просуванням соцмереж. Плануємо найближчим часом почати записувати ефіри та подкасти. Також готуємося проводити онлайн-лекції для майбутніх радіомейкерів та подкастерів. І для всіх охочих студентів.
– А практику студенти у вас проходити можуть?
– Так, але не всі, лише за результатами конкурсного відбору. Це справді дуже хороша можливість для студентів і, звичайно, крутий проєкт у ваше портфоліо, адже аналогів в Україні поки що немає.
– Чому радіо, а не телебачення?
– Наш проєкт мультимедійний, тому тут є можливість спробувати себе не тільки в аудіовиробництві, а й у відео. Первинним все ж залишається студентське радіо, адже з нашого досвіду знаємо: такі медіа задають тренд, є вільними від форматів і комерції та помітно впливають на музичний ринок. Це нас дуже захоплює.
– Що у планах розвитку вашого проєкту?
– Прагнемо відновити повноцінну радіошколу, яку створили ще 2009 року. На ринку досі має великий попит профільна освіта для тих, хто займається радіо- та аудіовиробництвом. Також будемо активно розвивати наші соцмережі. Маємо зібрати велику спільноту молоді, залюблену в музику та радіо.
Залишити відповідь