Волонтери-рятівники з організації Kyiv Animal Rescue Group своєю працею доводять: треба робити світ кращим. Щодня до них надходять сотні повідомлень з проханнями зняти кішку, що необачно залізла на дерево, пса, який впав у відкритий колодязь, чи навіть врятувати від морозів зграю червонокнижних рудих качок-огарів.
Рятувальники звірини працюють переважно у столиці. Втім нещодавно відгукнулися на прохання з Запоріжжя: там ще у травні цього року у відкритий люк впав вуличний собака. Самотужки витягнути чотирилапу бідаку в місцевих мешканців не вдалося – собацюра постійно ховалася в коробі покинутої теплотраси. Люди приносили нещасному їжу, але коли осінні дощі почали підтоплювати люк, захвилювались. І звернулися до київської організації. Команда порятунку рушила у п’ятисоткілометрову подорож.
Два дні екіпаж з п’яти рятувальників працював на місці. Короб теплотраси був просторим для невеликої за розмірами тварини, але людині продертися між трубами було майже неможливо. Рятувальникам довелося болгаркою розрізати труби і по фрагментах виймати їх з короба. У надто вузькому замкненому просторі працювалося важко та й небезпечно. Проте рятувальників це не зупинило. Дівчина-волонтерка проповзла вузьким тунелем кілька метрів і знайшла нещасну тварину. Але та не дуже зраділа непроханим гостям. Ох, нелегка була та праця – з теплотраси тягнути собацю. Не з першої спроби, та команда вдало завершила рятувальну місію: переляканого, але цілого та неушкодженого гавкуна витягли на верхню і відпустили.
Світлина Kyiv Animal Rescue Group (Facebook)
Про результати виїздів волонтери щотижнево звітують на власній офіційній сторінці в соцмережах. Так, з 10 по 18 жовтня команда порятунку прийняла 330 заявок та 65 разів побувала на місцях подій. Врятували кілька котів та собак, десяток кажанів, ондатру, лебедя та ворону.
Поспілкувавшись із однією з рятувальниць, з’ясували: організацію створено не лише для того, щоб рятувати братів наших менших. Своєю діяльністю волонтери прагнуть стати прикладом для інших. А найкраща підтримка і мотивація – сотні вдячних коментарів користувачів соцмереж.
Приєднатися до організації або підтримати її фінансово може кожен охочий. Але такі ініціативи варті підтримки і держави, і місцевої влади. Тоді є шанс, що виросте нове покоління з правильними життєвими цінностями, з відповідальним ставленням до навколишнього світу, до всього живого.
Залишити відповідь