Харківський «Металіст» засновано далекого 1925 року. У власність Олександра Ярославського футбольний клуб потрапив 2005-го. В сезоні 2012-2013 років команда досягла найвищого результату, обійшовши київське «Динамо» та здобувши срібло чемпіонату України. Проте, як запевняє сам власник, через тиск, наприкінці 2012-го він був змушений продати клуб близькому до «сім’ї Януковича» олігархові Сергію Курченку, який утік з України після Революції Гідності.
Після зміни президента у «Металісті» почалися фінансові проблеми. З’явилися борги перед футболістами та тренерським штабом. Врешті-решт за кілька років команда де-факто припинила своє існування. Втім де-юре борги перед гравцями і досі не погашено. Справу розглядав Спортивний арбітражний суд у Лозанні і став на бік позивачів.
Нещодавно Олександр Ярославський заявив: «Ми повинні законним шляхом повернути Харкову його футбольний бренд. А борги нехай відшкодовують ті, хто до того спричинився. Ми забираємо бренд «Металіст» і на цій базі відновлюватимемо команду».
У своїх зазіханнях на «Металіст» майновитий підприємець має солідну підтримку та прихильність чинної харківської влади. Ігор Терехов, секретар Харківської міськради, про це навіть написав на своїй сторінці в Facebook. Пан Терехов досі тимчасово виконує обов’язки міського голови Харкова після смерті Генадія Кернеса. Того Кернеса, не без сприяння якого «Металіст» і перейшов із рук Ярославського до Курченка.
«Для мене Курченко — відповідальний бізнесмен, і людина, яка тримає слово, — говорив Кернес у 2013 році. При покупці «Металіста» він зробив ряд висловлювань, яких зараз дотримується. Наприклад, це покупка стадіону під час наших протиріч з його тодішнім власником Олександром Ярославським. Також його не влаштовує третє місце команди «Металіст» у Прем’єр-лізі, тому він бореться за друге».
Тепер Ярославський уже з Тереховим взялися відроджувати футбол, а з ним і політику, бо футбол – то значною мірою вплив на виборців. Ці знакові харківські люди «ув’язують» футбол у вибори міського голови, призначені на 31 жовтня цього року.
Обидва – і Ярославський, і Терехов – не приховують, що йдуть на вибори харківського міського голови. Обидва були тісно пов’язані з Кернесом та активно використовують це нині у своїй кампанії. Такої думки Михайло Камчатний, голова харківського осередку Комітету виборців України.
А тим часом Ярославський вже заявляє, що відновлює втрачений «Металіст». Каже, встиг укласти в нього 163 мільйони гривень, відроджує інфраструктуру, проводить активну трансферну політику.
«У Першій лізі вже буде не «Метал», а «Металіст», – хвалиться бізнесмен. – Це буде вже не той «Метал», який маємо. Це таємниця, але він буде інший, з іншими гравцями. Ми з керівництвом і тренерським штабом клубу ночами обговорюємо ситуацію, який повинен бути «Металіст» у єврокубках. Я вже не думаю про Другу лізу чи Першу, я думаю про єврокубки…»
Але ж у нинішній Прем’єр-лізі України вже грає харківська команда «Металіст-1925». Після гучного занепаду «Металіста» та відходу з-під впливу Ярославського ця спортивна організація відроджувала футбол в місті власними силами й довго піднімалася до елітного турніру.
Поки Ярославського не було, клуб самотужки ставав на ноги, а тепер бізнесмен хоче прибрати до рук готовий «пиріг». Що з того вийде – покаже час. І як би там було, а Харків стужився за великим футболом, на який він і заслуговує, і спроможний.
Залишити відповідь