У Львівському парку культури люди насолоджувались ЕКО-ФЕСТОМ. Ціле еко-містечко, 20 локацій, майже 100 майстер-класів та 24 години активності!
Шовкові пасма вітру огортають прохолодними обіймами. Смарагдовий килим лоскоче ноги. Йдеш і упиваєшся погожим днем. А над головою жива стеля: гілки шурхочуть загадкову пісню, шепочуть чарівні куплети. Відчуваєш себе невід’ємною частинкою таємничого дійства, однією з нот мелодії природи. Таке дивне відчуття: розуміти вагомість кожної травинки і листочка, кожної крапелинки роси. Отак приходить прозріння: природа і ти – єдине ціле.
Ми всі діти природи, але, на превеликий жаль, про це забуваємо. Згадуємо, коли заподіюємо невиправної шкоди. Ще древні мудреці казали: що відбувається з природою, те неодмінно станеться з її дітьми. Хоча зараз доволі модно бути «еко»: використовувати екологічно чисті продукти, здавати на переробку використані речі, жити, економлячи ресурси. По всьому світу різні еко-фестивалі стали доволі популярним явищем. І Львів не пасе задніх.
Кожен на цьому святі міг здобути перші навички у конструюванні сушарки для овочів-фруктів чи навчитися готувати корисні цукерки. А то й просто релаксуватися на траві з друзями чи полежати в гамаку.
Маленькі бешкетники бавляться в запашному сіні, галасливо сміються. Хтось із них питається маму:
– А що це за коробка з вічками? Чому їх тут так багато?
– Синочку, це контейнери для сортування сміття, щоб усі деревця та тваринки жили у чистоті.
У еко-містечку навіть своя школа та дитсадочок для найменшеньких: там їм пояснювали, як треба «дружити з природою». Аніматори та вчителі проводили воркшопи, дуже помічні для розвитку фантазії та творчих навичок малюків. Мами й татусі тим часом слухали лекції з альтернативної освіти та хоум-скулінгу, розпитували консультантів з природнього батьківства. «Царя природи» ще з ранніх літ потрібно навчати жити з нею в цілющій гармонії.
Один з відвідувачів фестивалю Віталій зі своєю дружиною Анною та маленьким сином уже не перший рік мешкають саме так гармонійно. Вирішили утекти від шаленого темпу життя, коли забуваєш людина ти чи робот. Обрали тихе життя подалі від вогнів великого міста. У хаті-мазанці, яку збудували самі за прадідівськими технологіями – з глини, сіна та очерету.
Новим мешканням надзвичайно тішться маленький синочок, адже може тепер розмальовувати стіни. Подружжя Сидоренків впевнене: зробили правильний вибір. Кажуть: попри певні матеріальні проблеми нинішній спосіб життя вже не проміняють на «бетонні джунглі».
Таких екологічних поселень в Україні більшає. Мешкати у незайманій тиші, де цивілізація завмерла, стало навіть модно. Люди популяризують «еко», вигадують нові технології, аби полегшити своє життя та не нашкодити довкіллю: сонячні батареї, велогенератори…
«Сонячна станція», представлена на Львівському екологічному фестивалі, навіч показує переваги альтернативної енергії: тут навіть можна покататися на гойдалці-генераторі та покупатися у сонячному душі. А запеклі автомобілісти проводять тест-драйв електромобілів.
Той, у кого руки сверблять до роботи, міг пройти короткий курс «від екопечі до екобудинку».
На «Антистрес-галявині» відпочиваєш тілом і душею у неформальній лаундж-зоні та відчуваєш ефект медитації і релаксації. Фанати йоги знайомляться з новими техніками: балансують в акро-йозі, розтягуються в асанах, дихають пранаяму, пробують себе в аштанга-йозі, розслабляються на йозі-нідрі, ловлять рівновагу на слеклайні.
А на локації «Healthyfoodшкола» добрі господині вивчали нові рецепти смачних та корисних страв і ярмаркували коло органічних продуктів. Всі охочі посмакували здоровим стріт-фудом, сендвічами з веггі-ковбасою та «антишашликом», отим, що без м’яса.
А на ярмарку, опріч харчів – натуральні прикраси, одяг, різноманітні милі дрібнички. До того ж організатори підготували творчий ресайклінг-майданчик, де можна було навчитися творити всякі корисні речі з непотребу: підсвічник чи лампу – з пластикової пляшки, а насіннєву листівку – зі старого паперу.
Увечері всі гуртувалися на перегляд фільмів екологічної тематики та слухали пісні гуртів «Курбаси» й «Атмосфера». Прекрасним товариством, наснажені морем емоцій, насолоджувалися життям.
Залишити відповідь