«Людина із шовку і сталі» – таку характеристику дав полковникові Андрію Мельнику відомий письменник Євген Маланюк. В ній поєдналися сила характеру, мужність, а водночас поміркованість та дипломатія одного із провідних борців за незалежність України.
З нагоди 60-річчя від дня смерті Андрія Мельника на його батьківщині відбулися пам’ятні заходи.
Кандидат історичних наук Іван Хома так описав громадську місію Мельника: «Він був сотником УСС армії Австро-Угорщини, полковником Січових Стрільців Армії УНР, начальником штабу Армії УНР, дипломатом УНР, представником ВО в еміграції, крайовим командиром ВО, керівником лісового господарства УГКЦ, другим очільником ОУН… найкращим товаришем Євгена Коновальця! Тішить, що все більше зʼявляється досліджень про Андрія Мельника. Він цього давно заслуговує!»
1 листопада у селі Воля Якубова Дрогобицького району на Львівщині, де народився А. Мельник, відслужили панахиду, поклали квіти до його меморіалу. В музеї, відкритому кілька років тому в одній з автентичних сільських будівель за ініціативи місцевого мецената й благодійника Лева Грицака, для гостей провели екскурсію. Мешканка Дрогобича Галина Неілик (Мельник) передала в експозицію сорочку свого діда Олекси Кобрина, двоюрідного брата Андрія Мельника. Сорочка «пройшла Сибір» разом із сотнями вивезених односельців Мельника.
Головний захід відбувся в Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені І. Я. Франка. Взяли участь дипломанти та переможці конкурсу молодих учених «Андрій Мельник та його доба», зорганізованого Інститутом археографії та джерелознавства імені Михайла Грушевського Національної академії наук України та трускавецькою громадською організацією «Рада старійшин» за сприяння Національної спілки письменників України та Фундації Олега Ольжича. Прибули й учасники та лауреати львівського обласного конкурсу «Людина із шовку та сталі: до 60-ї річниці з дня смерті Андрія Мельника», який організувала Львівська обласна мала академія наук.
Відомий історик, завідувач відділу Національного музею історії України Олександр Кучерук провів Урок пам’яті, присвячений А. Мельнику, та презентував «Збірник Другої науково-практичної конференції, присвяченої А. Мельнику». Вихід у світ цього видання профінансував готельно-курортний комплекс «Карпати». Як і появу першого збірника.
На заходах в Дрогобицькому університеті молодь представила свої наукові розробки. У номінації «Андрій Мельник і Січові Стрільці» диплом отримав і Антон Огей, студент ІІІ курсу факультету журналістики Київського столичного університету імені Бориса Грінченка. З чим його щиро вітаємо!
Залишити відповідь