Українські легіонери

Феєричні виступи та критика вболівальників… Уже відома  доля команд УПЛ на наступний рік, але цікаво дізнатися, як справи у наших легіонерів, які представляють Україну на міжнародній футбольній арені.

Почнемо з англійської Прем’єр-ліги, саме там тепер найбільше наших футболістів.

Ілля Забарний перейшов до «Борнмута» наприкінці січня 2023 року, і саме цього сезону став справжнім відкриттям. Вболівальники «вишень» дуже полюбили захисника, складають йому пісні, визнали його найкращим гравцем року. І це не дивно, адже футболіст 42 рази виходив у стартовому складі і жодного разу його не замінили. Про чудовий сезон українця свідчить і його трансферна вартість, яка за рік збульшилася з 20-ти, до 28 млн євро.

Захисник «Евертона» Віталій Миколенко попри гарну гру команди цього сезону був вимушений боротися за місце в АПЛ, адже з «ірисок» незалежна комісія Прем’єр-ліги двічі знімала очки. Клуб фінішував на 15-му місці. Миколенко відіграв вдалі 35 матчів, але пропустив кінець сезону через травму гомілкостопу, отриману в квітні в матчі проти «Ліверпуля». Зараз він перебуває в розташуванні збірної, і його дострокова заміна через пошкодження в товариському матчі зі збірною Молдови викликає стривоженість чи зможе футболіст узяти участь у фінальній частині Чемпіонату Європи.

У «лондонців» Олександра Зінченка та Михайла Мудрика ситуація не така чудова, як у попередніх гравців. Олександр відіграв 35 матчів за «канонірів». Перша половина сезону була чудовою, проте навесні українець мав рецидив травми литкового м’яза, яка продовжує його тривожити вже понад рік. Олександр непогано зіграв у весняних матчах збірної, але повернутися у гарній формі до АПЛ не зміг. Невдалий виступ проти «Астон Вілли» змусив вболівальників «канонірів» сумніватися у надійності Сашка як «оборонця». Останнім часом він отримав чимало хейту, але головний тренер «Арсеналу» Мікель Артета зазначив, що повністю довіряє Олександрові та не збирається його продавати.

Не зрозуміла ситуація і в Михайла Мудрика. Він все ще не став гравцем основного складу «Челсі», а ігри починав переважно із лавки запасних. Проте, встиг 5 разів забити голи у ворота суперників та віддати 2 асисти (гольові паси). Вельми непогано, якщо брати до уваги кількість зіграних хвилин. У наступному сезоні у вінгера буде новий тренер, тому побажаємо йому закріпитися у основному складі «синіх».

Останній і наймолодший українець в Англії Єгор Ярмолюк почав сезон з лавки запасних «Бренфорда», а вже за деякий час почав досить часто з’являтися на футбольному полі. Загалом провів 30 матчів і вже встиг сподобатися вболівальникам «бджіл». Ціна молодого футболіста за останній час збільшилася з 5-ти до 10 млн євро.

В іспанській Ла-лізі українці «феє рили» найбільше. Віктор Циганков і Артем Довбик, тепер ключові гравці «Жирони», змогли підняти команду на третю сходинку в турнірній таблиці, одразу за мадридським «Реалом» та «Барселоною». Довбик став гравцем сезону, забивши 24 голи. Як кращий бомбардир Ла-ліги отримав Трофей Пічічі, повторивши досягнення Андрія Шевченка за найбільшою кількістю забитих м’ячів упродовж одного сезону. Віктор Циганков має на своєму рахунку 8 голів та ще 7 асистів, що також є чудовим показником.

Андрій Лунін вивів мадридський «Реал» у фінал Ліги Чемпіонів. Український воротар тривалий час був другим номером у команді, але після травми Тібо Куртуа отримав шанс і вдало ним скористався. Відіграв 31 матч, з яких 12 на нуль, і встиг двічі стати кращим гравцем матчів плей-оф Ліги Чемпіонів, отримавши оцінки 9.7 і 9.6 у матчах проти команд «Лейпциг» та «Ман Сіті». Через хворобу гравець пропустив декілька тренувань, тому не зміг зіграти у фіналі, але «вершкові» здобули перемогу, обігравши дортмундську «Боруссію».

Роман Яремчук, провів не найкращий сезон за «Валенсію»: у цій команді гравець бельгійського «Брюгге» виступав як орендований. Цього року Роман засмутив суперника всього 4 рази – не найкращий показник на його позиції. Проте сама команда фінішувала на 9-й сходинці турнірної таблиці: непоганий результат для клубу. Ходять чутки, що форвард обрав турецький вектор своєї дальшої кар’єри. Але остаточно все вирішиться вже після Євро-2024.

У Португалії теж наші, саме там Анатолій Трубін захищає ворота «Бенфіки». Українець перейшов до клубу наприкінці серпня та не надто швидко проходив адаптацію, але незабаром став основним голкіпером команди та відіграв 28 матчів у чемпіонаті. Загалом «орли» посіли друге місце у турнірній таблиці та гарантували собі участь у Лізі Чемпіонів наступного сезону.

Загальні підсумки робити ще зарано, незважаючи на кінець чемпіонатів. На нас чекає насичене футбольне літо. Національна збірна України вже завершує підготовку до свого четвертого Євро. Команда Сергія Реброва вже в німецькому Вісбадені, яке буде місцем постійної дислокації нашої делегації на Євро-2024. Українці стартують 17 червня матчем проти команди Румунії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company