- Війна зруйнувала нашу узвичаєну реальність. Люди стали мислити справжніми цінностями, розставляти пріоритети, ретельніше піклуватися про близьких та навіть незнайомців, допомагати одне одному і країні, щиро працювати для перемоги.
Не оминули ці кардинальні зміни й українську спортивну спільноту. Наші спортсмени не стали осторонь: хтось воює в лавах ЗСУ та тероборони, хтось активно волонтерить, збирає гуманітарну допомогу, закликає долучатися іноземних колег, влаштовує аукціони та благодійні тури закордоном, домагається виключення російських та білоруських атлетів з міжнародних організацій та змагань… Кожен намагається зробити максимум можливого для перемоги України над рашистськими зайдами.
Благодійні тури «Динамо» та «Шахтаря»: за мир та свободу
Українські топ-клуби взялися допомагати тим, що найкраще вміють – грати у футбол. «Динамо» та «Шахтар» отримали від української влади спеціальний дозвіл повним складом виїхати закордон. Клуби організували благодійний тур європейськими країнами, грають товариські матчі з провідними командами, а виручені за квитки кошти жертвують на потреби народу України та ЗСУ.
Акція від уболівальників «Олімпіакоса» на матчі з «Шахтарем» в пам’ять про убитих війною українських дітей.
Наприклад, за матч «Олімпіакос» (Греція) – «Шахтар» (Україна) вдалося отримати 3,2 мільйона гривень.
Наші футбольні команди допомагають безпосередньо і на території України. «Шахтар» облаштував стадіон «Арена Львів» для переселенців та вивозить людей із зон бойових дій, футболісти «Динамо» жертвують гроші та відвідують дітей, які постраждали внаслідок ворожих обстрілів, «Рух» перетворив свою академію у житло для українців, які залишилися без домівок та відправляє юних футболістів у країни Європи, «Верес» вивозить жінок та дітей у Болгарію, а також оплачує їхнє проживання та харчування… Кожна команда намагається бути корисною у вирішальний для нашої держави час.
Футболіст змінює професію або як забути про м’яч і взяти до рук зброю
ФК «Прикарпаття» – команда, яка заслуговує особливої уваги. 14 футболістів та тренерський штаб івано-франківського клубу склали присягу на вірність українському народу та вступили до лав ЗСУ. А ще донедавна ці чоловіки і подумати не могли, що доведеться приміряти бронежилет та спробувати себе у ролі військових.
– Був страх не те що служити, був страх не заважати, бо тут професіонали своєї справи,– розповів півзахисник «Прикарпаття» Василь Цюцюра. – Вони добре знають, чим займатися. Але коли нам військовий комісар пояснив, що нас будуть поступово готувати, дадуть ази та покажуть, як тримати зброю, воювати та захищати Україну, то ми прийняли рішення і вступили в ЗСУ. Нас вже познайомили з автоматом: навчили розбирати, чистити та стріляти. Все поступово. Ходимо в караул, несемо службу.
Біатлоністи на сторожі незалежності: історії спортсменів національної команди
Першим своїм вчинком вразив капітан збірної України з біатлону Дмитро Підручний – одразу вирішив змінити спортивну гвинтівку на автомат. Тепер він захищає нашу країну від рашистів у складі Національної гвардії України.
Цей вчинок надихнув ще двох біатлоністів – Артема Приму та Анастасію Меркушину. Прима перебуває на контракті у ЗСУ. Йому пропонували дозвіл на виїзд, щоб він мав можливість виступати на міжнародних змаганнях, але чоловік відмовився.
– Дай Бог, закінчиться війна нашою перемогою, тоді вже можна буде думати про підготовку до нового сезону, – зазначив Прима. – Війна увірвалася зненацька, всі цінності відійшли на другий план. Думаю, що кожен переосмислив чимало чогось у своєму житті. І спортсмени теж. Я повністю віддаюся службі: ходжу в наряди, на патрулювання.
– На змаганнях світового рівня на мою честь неодноразово підіймався прапор України,– так старший лейтенант Державної прикордонної служби Анастасія Меркушина пояснила своє рішення піти на війну.– Настав час захищати цей прапор та змінити біатлонну гвинтівку на автомат.
Зірки українського тенісу – перемозі
Експерша ракетка України Сергій Стаховський спеціально повернувся в Україну, щоб вступити до територіальної оборони Києва. Тенісист зізнався, що військового досвіду не мав, і спочатку було все складно. Попервах навіть відчував себе баластом. Проте невдовзі, виконуючи різноманітні завдання, набув необхідні навички. Зараз Сергій Стаховський – стрілець, відповідає за безпеку певного району в Києві.
Допомагати можна по-різному. Наприклад, перша ракетка України Еліна Світоліна разом з Даяною Ястремською пожертвували для українців кошти, зароблені на турнірах WTA. Гравчині загалом передали для благодійних фондів понад 500 тисяч гривень. Також тенісистки регулярно звертаються до міжнародних організацій з вимогою не допускати до змагань спортсменів з країн-агресорів – росії та білорусі. Не забувають і про інформаційний фронт: розповідають світові жахливу правду про звірства рашистів.
Василь Ломаченко: стати чемпіоном світу чи героєм для своєї країни?
Український боксер Василь Ломаченко відмовився від поєдинку за звання чемпіона світу у легкій вазі проти Джорджа Камбососа. Василь мав офіційний дозвіл виїхати на цей турнір, але вирішив залишитися в Україні. Зараз Ломаченко служить у територіальній обороні Білгорода-Дністровського, що на Одещині.
Залишити відповідь