Від травня кожен виступ Президента України транслюватиметься з перекладом мовою жестів. Про це в Укрінформі на прес-конференції з нагоди презентації сервісу для людей з вадами слуху зазначила Перша леді Олена Зеленська. Пілотний проєкт «Почуй мене» Міністерство соціальної політики запустило 5 березня 2021 року – за участю пані Зеленської та громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність». Сервіс покликаний зробити безбар’єрність новою суспільною нормою.«Перша ластівка» альтернативної комунікації дала змогу людям з порушеним слухом користуватися послугами жестової мови в режимі онлайн. Як будь-які новації, проєкт поки що переборює труднощі росту. Головних перепон дві: популяризація самого проєкту і власне технології користування сервісом. Тому на сайті проєкту з’явилася відеоінструкція.
Як зазначила міністерка соціальної політики України Марина Лазебна, за два місяці життя проекту «Почуй мене» сурдоперекладачем на «гарячій лінії» вже було оброблено близько 400 звернень від українців, позбавлених слуху та з вадами слуху. Найчастіше люди звертаються на «гарячу лінію» з питаннями про оформлення субсидій, матеріальну підтримку від держави, зокрема, підвищення пенсійних виплат.
Як інформують організатори заходу, завдяки розробленим в Україні новим цифровим сервісам люди з порушеним слухом зможуть вільно комунікувати та онлайн отримувати державні послуги. Передбачено доповнити сайти Міністерства охорони здоров’я, Міністерства соціальної політики, Національної поліції міста Києва. А пізніше ці сервіси стануть доступними на інших онлайн-ресурсах.
Секретар ГО «Громадський рух «Соціальної Єдності» Антон Гулідін поінформував, що за допомогою цифрового сервісу проблеми розв’язуються оперативніше. Створено IT-розробки, які допоможуть людям з порушеним слухом комфортніше почуватися в суспільстві. У державних установах встановлюються планшети, які даватимуть змогу з’єднатися з перекладачем жестової мови. Це вкрай необхідно для банківської, медичних сфер, комунікацій в побутовому місці тощо. А для людей, котрим важко писати та читати, потрібно на медичних препаратах робити анотацію мовою жестів. Усі карети швидкої допомоги також слід укомплектувати планшетами, щоб люди могли без проблем викликати цю службу через додаток. До слова, Харків став першим містом, максимально доступним для людей з порушеним слухом.
У Міністерстві внутрішній справ теж запроваджують нові цифрові сервіси для людей з порушеним слухом. Заступник міністра Антон Геращенко повідомив, що після співпраці з проєктом у двохстах патрульних машинах Києва з’явилися планшети, і якщо прийшов виклик від особи з порушеним слухом, патрульні без проблем можуть зв’язатися і спілкуватися з цією людиною. Пан Геращенко розповів, що до кінця поточного року кожну екстрену службу України оснастять новими приладами для зв’язку з людьми, котрі мають порушений слух. Це стосується і сервісних центрах, які оформлюють дозвіл на користування автомобілями: людина з порушеним слухом зможе бути власником авто, матиме право ним керувати. Згадані планшети вже з’явилися і в аеропорті Бориспіль.
Перша заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як наголосила: на сайті МОЗ, зокрема на Національній протиковідній «гарячій лінії», з’явився віджет, завдяки якому люди з поганим слухом можуть спілкуватися з диспетчером і отримати всю необхідну інформацію про ковід.
Під завісу прес-конференції його учасникам продемонстрували роботу сервісу.
Залишити відповідь