Війна залишає глибокі шрами не лише на землі, але й у душах людей. Ті, хто ризикував життям, заплатив своїм здоров’ям за нашу свободу, у мирному житті потребують підтримки та допомоги. На цьому наголошували в Укрінформі учасники пресконференції «Підтримка ветеранів та членів їх родин – проєкт «Реінтеграція ветеранів: Слобожанщина».
Представники ради громадської організації «Спілка ветеранів АТО» окреслили найпоширеніші проблеми ветеранів: фізичні та психологічні травми, юридичні колізії, труднощі з працевлаштуванням. І закликали створити систему ветеранських суддів, збільшити фінансування програм підтримки ветеранів, налагодити органами влади ефективну координацію з громадськими ветеранськими організаціями. Громадянське суспільство має бути цілком обізнане з проблемами ветеранів.
Представлений проєкт реінтеграції вже охопив у Харківській області понад 1300 ветеранів та членів їхніх родин.
– Надаємо ветеранам та членам їхніх родин комплексну підтримку, необхідну для успішної реінтеграції до мирного життя, – наголосила Марія Нігматова, менеджер з комунікації ГО «Спілка ветеранів АТО». – Прагнемо допомогти їм подолати фізичні, психологічні та соціальні проблеми, з якими вони стикаються після повернення із зони бойових дій.
– Знаю не з чуток, які труднощі очікують на ветеранів після повернення з фронту, – зауважив голова ради ГО «Спілка ветеранів АТО» Юрій Даніленко. – Потрібно не лише залікувати фізичні рани, але й подолати психологічну травму, знайти своє місце в мирному житті. Саме тому цей проєкт є таким важливим. Він дає ветеранам шанс почати нове життя.
Як зазначив начальник штабу ГО «Спілка ветеранів АТО» Владислав Якименко, багато ветеранів переживають посттравматичний стресовий розлад, тривогу та депресію і вкрай потребують кваліфікованої допомоги психологів. Треба обговорювати проблеми ветеранів широким суспільним колом, щоб люди знали, як їм допомогти. Бо це не лише наш моральний обов’язок, це інвестиція в наше майбутнє. Підтримуючи тих, хто захищав нашу країну, робимо суспільство сильнішим та стійкішим, наголосив громадський активіст.
Зі слів Марії Нігматової, їхній проєкт нині фінансують західні партнери України – уряди Канади, Нідерландів, Швеції, Швейцарії, Сполучених Штатів Америки, Великої Британії. Завдяки цим коштам ветерани на Харківщині отримують психологічну, юридичну, медичну та соціальну допомоги, а також підтримку для реалізації освітніх програм.
Пані Нігматова нагадала, що за оцінками експертів матимемо понад 5 мільйонів ветеранів, враховуючи сім’ї загиблих, безвісти пропалих та військовополонених, тому державі і суспільству вже потрібно думати, як реінтегрувати їх у мирне суспільство.
Залишити відповідь