Зумієте розрізнити правдиву інформацію від фейкової? Розумієте, де у ЗМІ вами намагаються маніпулювати? Якщо ні, варто якнайскоріше опанувати ці навички. Задля цього, наприклад, минулого року стартувала перша всеукраїнська олімпіада з медіаграмотності «Фейкотрощі». Її формат – брейн-ринг серед студентів українських вишів. Організувало такий медіавишкіл ГО «Центр аналітики і розслідувань». Засновник відомого проєкту «БезБрехні».
У фінальному турнірі, який відбувся 21 травня, змагалися команди п’яти закладів вищої освіти України, що перемогли у відбіркових турах та презентували себе авторськими відеороликами. На заключному етапі брейн-рингу за перемогу поборолися: «Шампунь проти фейків» (Національний університет «Львівська політехніка»), «Медіаварта» (Дніпровський національний університет ім. О. Гончара), «Mediacheck» (Київський національний університет культури і мистецтв), «Et Cetera» (Національний університет «Острозька академія») та команда «FAKE BUSTERS» з Маріупольського державного університету.
Фінал олімпіади складався з п’яти етапів, на кожному команди розв’язували по одній вправі із шести запитань журналістської тематики. Наприклад, дотримання професійних стандартів журналіста, медіаетика, фактчекінг тощо. На виконання завдань з першого по четвертий етап відводилося 8 хвилин, а на вправи п’ятого раунду додали ще одну хвилину. За правильну відповідь на запитання команда отримувала 1 бал. Переможцем 1-го етапу з 5-ма балами стала команда «Mediacheck».
Незважаючи на певні технічні проблеми, апеляції, емоції, сварки, заплутані, та іноді ускладнені запитання, команди завзято боролися за перемогу. Лідери турнірної таблиці постійно змінювалися, проте в передостанньому раунді з невеликим відривом рейтинг остаточно очолила команда з Дніпра. І за підсумками п’яти етапів, набравши 22 бали, першою переможницею Всеукраїнської олімпіади з медіаграмотності та володаркою головного кубка стала команда студентів Дніпровського національного університету імені О.Гончара «Медіаварта». Кожого з її учасників відзначено спеціальним призом – сучасним планшетом.
Срібними призерами брейн-рингу стали «Et Cetera», «бронзу» виборов «Mediacheck», а четвертий щабель між собою команди з Маріуполя та Львова.
Всі команди отримали заохочувальні призи. І звісно ж, увійдуть в історію як перші з «Фейкотрощів».
Залишити відповідь