Під завісу традиційних «Грінченківських днів» на честь 161-ліття Бориса Грінченка у столичному університеті його імені демонстрували документальну стрічку «А між снарядами Читати далі…
Презентація соціального журналу-коміксу «Очима журналістів» зібрала у столиці відомих представників українських і зарубіжних медіа, які висвітлюють наш самовідданий спротив рашистській окупації Читати далі…
На столичній Контрактовій площі, біля інсталяції «Битва за світло» Сергій Жадан читав свої вірші. Цим «літературником» підтримав українських енергетиків, які щодня Читати далі…
Ініціатори всеукраїнської премії імені Джеймса Мейса в галузі журналістики «Громадянська позиція» сімнадцятий раз провели урочистий чин вшанування нового лауреата. Цього року
П’ятнадцятирічний український шахіст Ігор Самуненков, наймолодший гросмейстер світу, провів партію сьомого туру чемпіонату Європи з шахів , проти Габріела Саркісяна. Вірменський
Напередодні зимових свят небайдужі вкотре творять справжнє диво – волонтерський проєкт «Олені Святого Миколая». Щоб нагадати суспільству про людський обов’язок взаємодопомоги,
Лондонський стадіон «Стемфорд Бридж» приймав знакові команди Англійської премʼєр-ліги: «Челсі», яка в останніх 6-ти матчах цього сезону на знала поразки, й
Під завісу листопада стартував новий сезон біатлоністів. Приймати перший етап Кубка світу випала честь фінському Контіолахту. Відкривали змагання естафетами.
Червень 08, 2022Павло ШВАЙКО, студент IІ курсу Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка1 коментар
Через повномаштабну війну, яку розпалив у нас варвар-окупант,кожен українець вже ніколи не житиме колишнім життям. Перетнувши стоденну межу мужнього опору ворогу, ми точно стали іншими. З нами змінився наш світ.І наш побут.
Про такий вельми популярний у довоєнний час вид економічної діяльності як доставка, очевидно, чули всі. Багато з нас користалися цією послугою та оцінили її переваги.
Цей сервіс досяг піку популярності, коли світ поринув у пандемію Covid-19. Недуга покликала до життя затребувану ланку бізнесу. Одразу ж з’явилися охочі швидко зайняти новоспечене місце. Меткі та спостережливі за трендами інвестори спрямували власні фінансові можливості у міжнародні компанії, які на той час спеціалізувалися на послугах «delivery». Через те що, більшість жителів планети дотримувалися карантинних норм, перебували вдома, попит на послуги доставки продуктів збільшувався в геометричній прогресії і досяг величезних обсягів. Як приклад, компанію «Instacart», сервіс доставки з магазинів США та Канади, оцінили у 39 млрд дол. США.
В Україні ринок доставки набагато молодший від західного аналога. Найпопулярніші у нас нині – традиційні платформи доставки їжі з ресторанів. До жахливого лютневого ранку в столиці конкурували три служби доставки: Glovo, BoltFood та Rocket. Вони бути посередниками між клієнтом, рестораном або супермаркетом і кур’єром. Закріпилася на ринку й низка інших успішних сервісів.
Один з них, Zakaz.ua, доставляє продукти із супермаркету заздалегідь і, що важливо, у зручний для покупця час. Принцип роботи практично схожий із заокеанським колегою «Instacart».
Нині утримали свої позиції лише «Glovo» та «BoltFood». Компанія «Rocket» заморожує діяльність в Україні та радить співробітникам шукати нову роботу. Заморожено й виплати заробітної плати, не виплачуватимуть і заборговане. Як компенсацію «Rocket» дозволяє співробітникам залишити у себе техніку, яку видала на руки компанія, розповідає видання «ITC.ua».
– Якщо орієнтуватися на внутрішнє опитування, результатами якого оперує Нацбанк, то нині 17% бізнесу призупинило в Україні свою діяльність. Ще майже 30% частково втратили активність порівняно з довоєнним станом, –мзаявив міністр фінансів України Сергій Марченко в інтерв’ю виданню «Mind».
Люди втрачають робочі місця. Хтось поїхав за кордон, інші ж отримують зменшену заробітну плату. Комусь просто зберегли місце, і ті чекатимуть, коли компанія відновить роботу. Співробітники уже згаданого «Rocket» у більшості поповнюють штат компаній-конкурентів, які відновили роботу.
Проте платоспроможність громадян помітно падає. Відтак зменшується кількість замовлень. Тому приростання сервісу доставки новими працівниками неминуче провокує кризу та зменшення заробітку кур’єрів.
Праця кур’єра нелегка, потребує багатьох навичок: знати топографію міста та околиць, вміти зосереджуватися, тверезо оцінювати ситуацію, мати вдачу самовладання і самодисципліни, впевнено кермувати транспортним засобом. Не кажучи вже про чесність та емпатію.
Щоб розуміти сьогоднішню «кухню» роботи у сервісі доставки, довідатися про заробіток, де взяти пальне, що очікує цю послугу, варто переглянути відео на платформі YouTube.
Доречно також дослухатися до думок авторитетних медійних персон. Про рух фінансів та життя в нових реаліях ведучий ранкового шоу Анатолій Анатоліч, розповідає на свої сторінці в Instagram: «Друзі, м’яко кажучи, зараз всі в непростому становищі. Але… якщо у вас є змога заробляти гроші, витрачайте їх. Тому що схема дуже проста. Гроші мають ходити всередині країни. Я тут заробив, отримав якісь гроші, витратив на чашку кави або десь поснідав. Пішов в кінотеатр, хоча можу подивитися фільм вдома, але вважаю за потрібне витрачати кошти. Тому що люди, повинні отримувати зарплати і, звичайно, мій похід у кіно – це також внесок. Так має працювати зараз малий та середній бізнес».
Кур’єрська справа зазнала тяжкого удару. Для багатьох це було основне джерело заробітку. Проте не треба впадати у відчай. Цього тільки й чекає ворог. Варто почати розвивати себе. Згадати про хобі та далекі мрії. Конвертуйте їх у ваші цілі й досягайте їх: треба жити тут і зараз! Живіть сповна та рухайтеся. Підтримуйте економіку, адже гроші теж люблять рухатися. Від цього залежить доля країни.
Гарна стаття. Я вважаю, що, не дивлячись на війну, кожна робота повинна оплачуватись. А зараз навпаки, ціни вгору, а зарплату зменьшують. Зато депутати можуть жити спокійно, підняли собі та проголосували про підвищенння заробітної плати, бо не вистачає на їжу…
Владислав Шалота, випускник Київського університету імені Бориса Грінченка, – нині футбольний коментатор, працює на матчах турнірів різних масштабів, які транслюють декілька онлайн-платформ і
В Національному музеї літератури вшанували видатну письменницю та історикиню Раїсу Іванченко. На творчий вечір, присвячений її 90-річчю, зібралися письменники, науковці, колишні
У Національному центрі «Український Дім» згадували Помаранчеву революцію. Знакову, доленосну в історії України. Двадцять років тому українці вийшли на Майдан, щоб
У київському парку «Наталка» Ольга Пономарьова, мобільний фотограф та контент-мейкер, провела бранч «Контент як СУПЕРсила». Зібралося понад два десятка учасників: SMM-спеціалісти,
Свою національну ідентичність ми відстоювали за всіх імперій: російської, австро-угорської, нацистської, радянської. Наукова праця Радомира Мокрика «Бунт проти імперії: українські шістдесятники»
Ця давня канадська традиція віщує неофіційний початок осені. Сягає корінням XVII століття – тоді французькі поселенці посадили яблуні у Нової Шотландії,
Документальний фільм від Netflix «Таємниці теракотових воїнів» розкриває захопливу історію однієї з найбільших археологічних знахідок – теракотових воїнів та могилу першого
Американська співачка Лана Дель Рей анонсувала свій десятий студійний альбом, названий «The right person will stay». Запевнивши фанатів, що він побачить
Близько тисячі меломанів зібралися у столичному ТРЦ «Гулівер» на концерті MELOVIN. Відомий український співак підкорив публіку харизмою. Виконував композиції наживо. І
Гарна стаття. Я вважаю, що, не дивлячись на війну, кожна робота повинна оплачуватись. А зараз навпаки, ціни вгору, а зарплату зменьшують. Зато депутати можуть жити спокійно, підняли собі та проголосували про підвищенння заробітної плати, бо не вистачає на їжу…